PARTNER PORTALU
  • BGK

Na mazowszu pokażą co na lato

  • AZA    23 kwietnia 2010 - 16:36

Już po raz piętnasty w Warszawie odbędzie się największy w Polsce kiermasz turystyczny – Targi Lato.
W jednym miejscu zgromadzone zostaną oferty biur podróży, organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży, hoteli, pensjonatów, ośrodków turystycznych i rekreacyjnych, a także uzdrowisk i sanatoriów. Można będzie również porozmawiać z właścicielami gospodarstw turystycznych, a także zaplanować wyjazd na szkołę językową. Na targach nie zabraknie również akcentu mazowieckiego.

Na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego prezentowane będą najpiękniejsze i najciekawsze miejsca na mapie regionu. Będzie można się dowiedzieć m.in. gdzie na Mazowszu wybrać się na wycieczkę piszą, rowerową czy np. konną. Odwiedzający będą mogli także wziąć udział w licznych konkursach.

Pierwszego dnia targów zwiedzający będą mogli również uczestniczyć w pokazach z udzielania pierwszej pomocy odbywających się w ramach akcji pt. Bezpieczne lato. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznego odpoczynku na wakacjach. Będzie można porozmawiać z psychologami z Krajowego Centrum ds. AIDS oraz Krajowej Rady ds. Zwalczania Narkomanii, którzy odpowiedzą na trudne pytania. Dzieci będą miały możliwość zdjęcia odcisków palców, a wraz ze Strażą Pożarną nauczyć się strzelać wodą do celu oraz obejrzeć radiowozy i motory policyjne. W ramach akcji zorganizowane zostanie także miasteczko rowerowe wydziału drogowego Policji i WORD-u – ruch drogowy w praktyce i rowerowy tor przeszkód z nagrodami, a także konkursy na hasło „Moda na odblaski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.