Na moście Łazienkowskim ruch jak w ulu

Trzynaście linii autobusowych czyli 80 autobusów na godzinę przejeżdża wyremontowanym mostem Łazienkowskim. Do tego blisko 100 tysięcy samochodów - po kilkumiesięcznej przerwie warszawiacy przyzwyczaili się już do tego, że mostem znowu można jeździć.
Na moście Łazienkowskim ruch jak w ulu
Ruch na moście Łazienkowskim jak dawniej - podaje UM (fot. R.Motyl/warszawa.um.pl)

Jak przypomina stołeczny ratusz, przeprawa była zamknięta od połowy lutego, gdy pożar pomostu technicznego spowodował uszkodzenie stalowej konstrukcji mostu. Nowy Łazienkowski został oddany do ruchu 28 października.

Ruch jak dawniej - komunikacją miejską i samochodami

Mostem Łazienkowskim kursują w tej chwili autobusy 13 linii, w godzinach szczytu jest to 80 autobusów na godzinę. Komunikacja miejska przewozi wtedy kilkanaście tysięcy osób – podaż miejsc w autobusach wynosi 13 tys. pasażerów w ciągu godziny.

Pierwsze dni funkcjonowania nowego mostu pokazały, że kierowcy indywidualni szybko wrócili z tras objazdowych na odbudowaną przeprawę. Wyraźnie zmniejszył się ruch na uliczkach Saskiej Kępy. Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził pomiary natężenia ruchu na moście Łazienkowskim. Ostatnie dane, z 3 listopada, pokazują, że przejeżdża nim ponad 95 tys. aut na dobę. Liczby te dotyczą obu kierunków (zachodniego - 47749 aut i wschodniego - 47364).

Są to dane porównywalne z tymi z października 2014 r. (8 października) czyli jeszcze przed pożarem. Wówczas było to ponad 104 tys. samochodów na dobę (odpowiednio kierunek zachodni 48857 i wschodni – 55786).

Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej kierowców korzysta z przeprawy w dni powszednie w porannym i popołudniowym szczycie. Dla kierunku zachodniego – w stronę centrum – 3 listopada było to 3909 aut rano i 3075 popołudniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE