PARTNER PORTALU
  • BGK

Na moście Łazienkowskim ruch jak w ulu

  • aw    4 listopada 2015 - 18:03
Na moście Łazienkowskim ruch jak w ulu

Ruch na moście Łazienkowskim jak dawniej - podaje UM (fot. R.Motyl/warszawa.um.pl)

Trzynaście linii autobusowych czyli 80 autobusów na godzinę przejeżdża wyremontowanym mostem Łazienkowskim. Do tego blisko 100 tysięcy samochodów - po kilkumiesięcznej przerwie warszawiacy przyzwyczaili się już do tego, że mostem znowu można jeździć.
Jak przypomina stołeczny ratusz, przeprawa była zamknięta od połowy lutego, gdy pożar pomostu technicznego spowodował uszkodzenie stalowej konstrukcji mostu. Nowy Łazienkowski został oddany do ruchu 28 października.

Ruch jak dawniej - komunikacją miejską i samochodami

Mostem Łazienkowskim kursują w tej chwili autobusy 13 linii, w godzinach szczytu jest to 80 autobusów na godzinę. Komunikacja miejska przewozi wtedy kilkanaście tysięcy osób – podaż miejsc w autobusach wynosi 13 tys. pasażerów w ciągu godziny.

Pierwsze dni funkcjonowania nowego mostu pokazały, że kierowcy indywidualni szybko wrócili z tras objazdowych na odbudowaną przeprawę. Wyraźnie zmniejszył się ruch na uliczkach Saskiej Kępy. Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził pomiary natężenia ruchu na moście Łazienkowskim. Ostatnie dane, z 3 listopada, pokazują, że przejeżdża nim ponad 95 tys. aut na dobę. Liczby te dotyczą obu kierunków (zachodniego - 47749 aut i wschodniego - 47364).

Są to dane porównywalne z tymi z października 2014 r. (8 października) czyli jeszcze przed pożarem. Wówczas było to ponad 104 tys. samochodów na dobę (odpowiednio kierunek zachodni 48857 i wschodni – 55786).

Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej kierowców korzysta z przeprawy w dni powszednie w porannym i popołudniowym szczycie. Dla kierunku zachodniego – w stronę centrum – 3 listopada było to 3909 aut rano i 3075 popołudniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.