PARTNER PORTALU
 • BGK

Na narty na...Mazury

 • PAP    28 stycznia 2012 - 14:00
Na narty na...Mazury

Sześć tras narciarskich o łącznej długości 40 km otwarto w sobotę w Puszczy Piskiej. Trasy mają różną długość, od 2,5 km do 25 km i skupione są wokół wioski Wiartel pod Piszem. Wszystkie trasy są oznakowane i opisane.
Trasy narciarskie są malowniczo położone, np. jedna z nich biegnie nad jezioro Brzozolasek w miejscowości Jabłoń, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze na całych Mazurach - mówi Rafał Grusznis z piskiego magistratu.

W Wiartlu i okolicy działają dwie wypożyczalnie nart biegowych, a w okolicznych kwaterach zimą obowiązuje akcja "Mazury za pół ceny", w ramach której można znaleźć tani nocleg i wyżywienie.

Grusznis przyznał, że gospodarze czekają na narciarzy biegowych ze stolicy. "Do nas dojadą szybciej niż np. do Jakuszyc. A u nas nie ma tłoku tylko cisza, spokój, świeże powietrze i naprawdę cudowne widoki" - zachwalał.

Wytyczenie tras biegowych i zimowa obniżka cen mają być sposobem na przedłużenie sezonu turystycznego na Mazurach. Dotąd zimą gościli tu przede wszystkim miłośnicy bojerów, oferta dla narciarzy biegowych jest nowością.

W Piszu działa od lat Towarzystwo Narciarskie "Biegówki" i to ono służyło pomocą merytoryczną przy wyznaczaniu tras. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (4)

 • ser, 2012-01-31 15:31:33

  Co robi Burmistrz MiG Kąty Wrocławskie w sprawie dziurawej drogi do Wrocławia.Od ostatnich wyborów samorządowych gdzie nie było kontrkandydata ,nie zrobiono z tą drogą nic.Dziury się powiększają.Jeszcze zimy nie było-a dziury są coraz większe -szczególne zaniedbanie widoczne jest we wsi Sośnica. Zw...racałem uwagę Burmistrza na ten problem w ubiegłym roku po zimie 2010/11.Obrażonym tonem odpisał,że to nie jego gestia.  rozwiń
 • przyjezdny, 2012-01-30 11:29:19

  Nie wiem dlaczego władze powiatowe na Mazowszu, tego nie potrafią. Jest taka piękna dolina rzeki Wkry, z przyległym lasem w pobliżu wsi Joniec. Marzenie ! Trzeba tylko trochę dobrej woli.
 • SSAK, 2012-01-29 11:34:47

  Ciekawe,czy wszyscy myślą o tym samym miejscu ?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: