PARTNER PORTALU
  • BGK

Na ŚDM zmienią organizację ruchu w Krakowie

  • GP    1 czerwca 2016 - 12:39
Na ŚDM zmienią organizację ruchu w Krakowie

Władze miasta, jak i policja zastrzegają, że wjazd do Krakowa w czasie ŚDM może grozić niezapowiedzianymi, szybkimi zmianami w organizacji ruchu. (fot.:facebook.com/swiatowydzienmlodziezy)

• Kraków zmieni organizacje ruchu w mieście na czas trwania ŚDM.
• Centrum zostanie podzielone na dwie strefy. Pierwsza przeznaczona będzie dla pielgrzymów i ruchu pieszych, druga będzie ograniczoną strefą ruchu samochodowego.
Zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży zmuszą władze Krakowa do poważnych zmian w organizacji ruchu w mieście. Można się spodziewać, że w czasie trwania ŚDM, tj. między 23 lipca do 2 sierpnia, centrum Krakowa będzie częściowo wyłączone z ruchu, a ruch drogowy innych części miasta zostanie zmodyfikowany.

- Przygotowujemy alternatywne rozwiązania komunikacyjne, specjalne linie korytarzowe oraz częstsze kursy autobusów i tramwajów - zapowiedział Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. - Ponadto w ciągu miesiąca uruchomiony zostanie serwis internetowy, który również będzie ułatwieniem dla mieszkańców i pielgrzymów, szukających informacji jak w tych dniach poruszać się po Krakowie.

Miasto będzie podzielone na strefy. Ich pierwsza grupa to przestrzeń stricte podporządkowana ruchowi pieszych (Błonia i dzielnica Łagiewniki), druga to strefa z ograniczonym ruchem samochodowym (większa część centrum Krakowa).

Do poruszania się po drugiej strefie będą potrzebne zezwolenia, wydawane przez ZIKiT. Przysługiwać będą zwłaszcza mieszkańcom ulic objętych strefą.

Władze miasta, jak i policja krakowska zastrzegają, że wjazd do Krakowa w czasie ŚDM może grozić niezapowiedzianymi, szybkimi zmianami w organizacji ruchu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.