PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Warmii i Mazurach można się już kąpać

  • PAP    11 czerwca 2010 - 09:35
Na Warmii i Mazurach można się już kąpać

Pierwsze kąpieliska nad jeziorami na Warmii i Mazurach oraz nad Zalewem Wiślanym są już dopuszczone do kąpieli. Sanepid ocenił, że woda nadaje się do kąpieli w 54 miejscach przeznaczonych do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Kolejne akweny są badane.
Jak podał warmińsko-mazurski inspektor sanitarny, na Warmii i Mazurach nadzorem sanitarnym objęto 218 kąpielisk, w tym 221 nad rzekami i jeziorami oraz sześć morskich nad Zalewem Wiślanym.

Jak poinformowała rzeczniczka sanepidu Elżbieta Łabaj, o otwarciu kąpielisk decydują ich zarządcy i właściciele.

Sanepid dopuścił do użytku m.in. plaże nad olsztyńskimi jeziorami: Skanda i Krzywym. Ratownicy pojawią się na miejskich plażach pierwszego dnia wakacji czyli 26 czerwca. Jak powiedział PAP dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński, plażowicze mogą oczywiście korzystać z kąpielisk, ale robią to na własną odpowiedzialność.

Przez cały sezon na olsztyńskich plażach bezpieczeństwa będzie strzec codziennie 14 ratowników. Jak ocenił Litwiński, podczas ubiegłego sezonu z olsztyńskich kąpielisk skorzystało 300 tysięcy osób.

Inne akweny dopuszczone już w tym sezonie do kąpieli przez sanepid to m.in. Selment Wielki, Kisajno, Niegocin, Limajno, Sajmino, Szeląg Mały, Jeziorak Duży, Skiertąg, Narie, Drwęckie.

Kąpać, plażować i uprawiać sporty wodne można także nad Zalewem Wiślanym w Suchaczu, Kadynach Stadninie, Tolkmicku koło portu i Kadynach Cegielni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.