PARTNER PORTALU
  • BGK

Na wrocławskim lotnisku już sezon zimowy

  • PAP    28 października 2012 - 17:15
Na wrocławskim lotnisku już sezon zimowy

Wraz ze zmianą czasu we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika zmienił się rozkład lotów. W sezonie zimowym pasażerowie będą mogli latać na 28. kierunków regularnych i 5. czarterowych.
Wśród regularnych połączeń aż 21 kierunków oferowanych jest przez przewoźników niskokosztowych, linie Wizzair i Ryanair. Władze lotniska zapewniają, że mimo zniknięcia z rozkładu typowo letnich ofert sezonowych, nadal będzie się można wybrać do ciepłych o tej porze roku Mediolanu i Bolonii.

"Samolotami obu przewoźników niskokosztowych polecimy także do takich miast jak Londyn, Paryż, Oslo czy Cork. Fakt istnienia bezpośredniej konkurencji na tych kierunkach gwarantuje pasażerom utrzymanie korzystnych cen biletów" - podkreślił prezes lotniska Dariusz Kuś.

W nowym sezonie, każdego tygodnia, Ryanair będzie realizował 40 operacji lotniczych, o 6 więcej niż przed rokiem. "To już dzisiaj pozwala przewidywać ok. 20 proc. wzrost w tym sektorze ruchu. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie podróżnych wylotami z Wrocławia, szerokość i urozmaicenie oferty, wzrosty mogą być jeszcze większe" - zaznaczył dyrektor ds. sprzedaży i marketingu lotniska Jarosław Sztucki.

Wśród lotów czarterowych znalazły się hiszpańskie wyspy Lanzarote i Fuerteventura, egipskie miejscowości Hurghada i Sharm El Sheik oraz - po raz pierwszy - turecki Erzurum, który będzie dostępny od 13 grudnia. W nowym sezonie liczbę lotów do Warszawy zwiększa także LOT.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.