PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór projektów do dofinansowania

  • EM    19 listopada 2013 - 18:03
Nabór projektów do dofinansowania

Do 6 grudnia 2013 roku wojewodowie mają przesłać do MSW projekty - propozycje zadań o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym w ramach przyszłorocznego dofinansowania w programie „Razem bezpieczniej”.
W budżecie państwa na rok 2014, na realizację rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej", została zabezpieczona rezerwa celowa w wysokości 3 mln złotych.

Środki zostaną rozdysponowane zgodnie z założeniami programu na realizację konkretnych projektów przez jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe w poszczególnych województwach.

Wzorem lat ubiegłych przyjęto tożsame rozwiązania w ramach podziału rezerwy celowej na rok 2014. MSW zwróciło się prośbą do wojewodów o przedstawienie maksimum 7 projektów, których realizacja w 2014 roku przez podmioty pozarządowe oraz jednostki samorządu terytorialnego efektywnie wesprze działania administracji rządowej w ramach programu „Razem bezpieczniej".

Propozycje projektów będą przekazywane z Urzędów Wojewódzkich do Departamentu Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w terminie do 6 grudnia 2013 roku.

Program "Razem bezpieczniej" został przyjęty przez Radę Ministrów 8 listopada 2006 roku. Łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z podstawowych założeń jest przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Celem jest wzrost realnego bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.