Nadeszło pieskie lato

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 28-06-2010
  • drukuj
Warszawiacy wyjeżdżający na wakacje zapominają o swoich kotach i psach. Stołeczne schroniska mają kłopot z pomieszczeniem niechcianych zwierzaków.
Nadeszło pieskie lato

Po stołecznych ulicach błąka się mnóstwo opuszczonych zwierzaków. Do schronisk trafiają zwierzaki nie tylko z Warszawy, ale także z całej Polski. Niedawno właściciel z Zakopanego oddał w Józefowie bernardyna – informuje „Rzeczpospolita”.

Niektórzy na czas urlopów wywożą swoje zwierzaki na działki i zamykają je bez jedzenia w altankach. Pracownicy straży i schronisk przypominają, że jeżeli chcemy wyjechać na urlop i nie wiemy, co zrobić z naszym pupilem, można go oddać do specjalnego hotelu dla zwierząt. Koszty nie są duże.

Tymczasem w stolicy ruszyła kolejna akcja bezpłatnego czipowania psów. Tegoroczną nowością jest możliwość oznakowania także kotów. Specjaliści uważają, że czipowanie jest jedną z najlepszych metod na to, by schroniska stały puste – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

najlepsza metoda by schroniska staly puste jest sterylizacja zwierzat nie rasowych. gdyby kazdy wykastrowal swojego kundelka, tyle innych zwierzat nie cierpialo by w schroniskach

joko, 2010-06-28 09:07:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE