PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadeszło pieskie lato

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    28 czerwca 2010 - 07:00
Nadeszło pieskie lato

Warszawiacy wyjeżdżający na wakacje zapominają o swoich kotach i psach. Stołeczne schroniska mają kłopot z pomieszczeniem niechcianych zwierzaków.
Po stołecznych ulicach błąka się mnóstwo opuszczonych zwierzaków. Do schronisk trafiają zwierzaki nie tylko z Warszawy, ale także z całej Polski. Niedawno właściciel z Zakopanego oddał w Józefowie bernardyna – informuje „Rzeczpospolita”.

Niektórzy na czas urlopów wywożą swoje zwierzaki na działki i zamykają je bez jedzenia w altankach. Pracownicy straży i schronisk przypominają, że jeżeli chcemy wyjechać na urlop i nie wiemy, co zrobić z naszym pupilem, można go oddać do specjalnego hotelu dla zwierząt. Koszty nie są duże.

Tymczasem w stolicy ruszyła kolejna akcja bezpłatnego czipowania psów. Tegoroczną nowością jest możliwość oznakowania także kotów. Specjaliści uważają, że czipowanie jest jedną z najlepszych metod na to, by schroniska stały puste – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • joko, 2010-06-28 09:07:57

    najlepsza metoda by schroniska staly puste jest sterylizacja zwierzat nie rasowych. gdyby kazdy wykastrowal swojego kundelka, tyle innych zwierzat nie cierpialo by w schroniskach