PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadwiślańscy strażacy dostali sprzęt przeciwpowodziowy

  • PAP    3 sierpnia 2012 - 18:30
Nadwiślańscy strażacy dostali sprzęt przeciwpowodziowy

Pompy, agregaty prądotwórcze oraz łodzie przekazały nadwiślańskim gminom władze województwa świętokrzyskiego. Sprzęt ma ułatwić szybką reakcję np. podczas akcji powodziowych.
Jak poinformował członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, samorządy gminne i jednostki ochotniczych straży otrzymały na własność sprzęt, który należał do Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Są to głównie wysokowydajne pomp, zespoły i agregaty prądotwórcze, pompy spalinowe i łodzie. Sprzęt jest w pełni sprawny; wcześniej był używany m.in. w czasie akcji powodziowych. Łączna wartość to kilkaset tysięcy złotych.

"Chodzi o to, aby jednostki OSP w razie nagłych zdarzeń losowych mogły jak najszybciej reagować, nie czekając na dostarczenie sprzętu z innych części województwa. Dlatego przekazywanie sprzętu rozpoczęliśmy od powiatów sandomierskiego, buskiego, opatowskiego i staszowskiego, które były najbardziej poszkodowane w czasie powodzi w 2010 roku. Otrzymają go jeszcze strażacy z powiatu ostrowieckiego" - powiedział wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

Świętokrzyski urząd marszałkowski kupił też 40 plandek o wymiarach 20 na 40 metrów do zabezpieczania uszkodzonych budynków.

"To reakcja na coraz częściej pojawiające się gwałtowne zjawiska pogodowe, niszczące dobytek mieszkańców" - wyjaśnił wicemarszałek Żołądek.

Pieniądze na plandeki pochodziły z rezerwy pieniężnej na zarządzanie kryzysowe.

Przekazanie sprzętu i zakup plandek to jedne z zaplanowanych na 2012 rok działań samorządu wojewódzkiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa powodziowego na terenie regionu świętokrzyskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.