PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadzwyczajna sesja radomskiej rady miejskiej w sprawie byłego szefa straży

  • PAP    31 sierpnia 2010 - 17:18

Radomscy radni wysłuchają w piątek na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta odwołanego szefa straży miejskiej w Radomiu Kazimierza Czachora. Były komendant zapowiedział, że przedstawi informacje o funkcjonowania straży miejskiej, które „wstrząsną Radomiem”.
Pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji podpisało się 12 radnych opozycji. O jej zwołanie zaapelował wcześniej do radnych Kazimierz Czachor.

Przeciwny zwoływaniu sesji był m.in. przewodniczący rady miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik (PiS). Według niego zwołanie sesji poświęconej odwołanemu przez prezydenta Radomia szefowi miejskich strażników kompromituje wnioskodawców i całą radę.

– Jeśli tak dalej pójdzie, to będziemy robić sesję w związku ze zwolnieniem każdego podległego prezydentowi pracownika. To kolejny precedens, który radni opozycji stworzyli – powiedział Wójcik.

Czachor otrzymał wypowiedzenie z pracy ponad tydzień temu. W uzasadnieniu wypowiedzenia napisano m.in., że komendant nie podjął stosownych działań wobec dwóch strażników miejskich, którym prokuratura przedstawiła zarzuty popełnienia przestępstwa. Wiceprezydent zwrócił też uwagę w wypowiedzeniu na „brak należytej współpracy z uwagi na konfliktową osobowość” komendanta.

Były komendant straży miejskiej skierował sprawę do sądu pracy. Domaga się przywrócenia do pracy.

O komendancie Straży Miejskiej w Radomiu głośno było w lokalnej prasie. Gazety pisały m.in. o jego konflikcie z grupą strażników miejskich, którzy zarzucali mu niewłaściwe traktowanie oraz o zwolnieniu z pracy strażnika, który przeszedł zabieg medyczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.