Nagrody kulturalne prezydenta miasta

Marcjanna Wiśniewska i Bogdan Zalewski zostali w czwartek laureatami nagród kulturalnych prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego - Motyli. Wyróżnienia za sezon i za całokształt twórczości przyznawane są od 1999 roku.
Uroczystość odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej.

Marcjanna Wiśniewska otrzymała Motyla za mijający sezon artystyczny. To pomysłodawczyni, realizatorka, reżyserka Gorzowskich Spotkań z Muzyką Dawną, a także animatorka kultury, opiekun, założycielka i instruktorka gorzowskiego zespół muzyki dawnej Preambulum.

Bogdan Zalewski został uhonorowany za całokształt swojej wieloletniej pracy artystycznej. Jest on muzykiem, pedagogiem, animatorem wielu form życia muzycznego Gorzowa. Mimo przejścia na emeryturę jest wciąż aktywnie obecny w życiu kulturalnym Gorzowa.

Z okazji uroczystości wręczenia Motyli i inauguracji nowego sezonu artystycznego odbył się koncert, podczas którego orkiestra Filharmonii Gorzowskiej zagrała kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta i Piotra Czajkowskiego.

Nagroda Kulturalna prezydenta Gorzowa jest przyznawana od 1999 roku podczas uroczystej inauguracji sezonu artystycznego. Dotychczasowa lista laureatów liczy 40 osób. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo cenna i wskazana inicjatywa!!

PROCESOREK , 2011-10-21 10:02:19 odpowiedz

Jeżeli takie miały być dedykacje to super!!! Ja też umieram....z ciekawości !Muzyka dawna jest świetna !

maniam,mniam, 2011-10-21 00:41:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE