PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagrody marszałka 2010

  • JL    21 września 2010 - 11:23
Nagrody marszałka 2010

W najbliższą środę (22 września) odbędzie się uroczysta gala, podczas której po raz dziesiąty już rozdane zostaną Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko -Pomorskiego.
W tegorocznej edycji te najważniejsze regionalne laury za działalność prowadzoną w 2009 r. trafią do przedstawicieli 13. Marszałek Piotr Całbecki wskaże też osobiście laureata wyróżnienia specjalnego, przyznawanego za nową, szczególnie ważną dla rozwoju województwa inicjatywę.

Nagrody marszałka to doroczne wyróżnienia przyznawane wybitnym osobistościom regionu. Wyboru nagrodzonych dokonuje kapituła konkursowa, w której zasiadają naukowcy i przedstawiciele biznesu., w tym m.in. rektorzy największych uczelni regionu, szefowie organizacji przedsiębiorców i ważnych regionalnych instytucji, twórcy, reprezentanci mediów, świata sportu i administracji samorządowej.

Co roku o najważniejsze regionalne wyróżnienia rywalizuje ponad setka firm i osób prywatnych. Dlatego znalezienie się w gronie laureatów nagrody marszałka to duży sukces. W latach poprzednich nagrodami uhonorowano wybitnych naukowców i twórców, przedsiębiorców i działaczy pozarządowych.

W jubileuszowym roku o te najbardziej prestiżowe regionalne wyróżnienia rywalizują autorzy 131 projektów. Najwięcej, aż 26 zgłoszeń, jest w kategorii kultura. Najmniej w kategoriach gospodarka, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich oraz rozwój i promocja miast i obszarów wiejskich.

Gala rozdania nagród odbędzie się w Dworze Artusa o godz. 19.00. Imprezę uświetni występ bydgoskiego zespołu Eljazz oraz wokalistki jazzowej Lory Szafran.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: