PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagrody za Wydarzenie Muzealne 2010 r.

  • AZA    24 maja 2011 - 20:08

Uroczystość wręczenia Nagród Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2010 r. odbędzie się 25 maja w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Nagrody wręczy członek Zarządu Jerzy Gorzelik.
Ustanowione w 2006 roku Nagrody Marszałka za Wydarzenie Muzealne Roku przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Przyznawane są za wydarzenia, które miały miejsce w roku poprzedzającym daną edycję przyznawania nagród.

Wnioski o przyznanie Nagród mogły składać instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia twórcze i kulturalne, fundacje statutowo działające w sferze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, uczelnie wyższe, osoby fizyczne zajmujące się działalnością w zakresie ochrony dziedzictwa narodowego.

Nagrodami honoruje się muzea działające na terenie województwa śląskiego. Oprócz nagród mogą być również przyznawane wyróżnienia o charakterze honorowym.

Na konkurs wpłynęły 44 zgłoszenia z 19 muzeów. Nagrody Marszałka za Wydarzenie Muzealne Roku 2010 przyznawane są w 4 kategoriach: wystawy, publikacje książkowe, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego (w tym wydawnictwa multimedialne), dokonania z zakresu konserwacji.

W 2011 r. łączna pula nagród we wszystkich kategoriach wynosi 40 000 zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.