PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagrodzone muzeum kinematografii

  • AZA    27 maja 2010 - 16:07

Łódzkie Muzeum Kinematografii nagrodzone w konkursie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Rozstrzygnięta została trzecia edycja przyznawanych przez PISF nagród za  „wspieranie rozwoju polskiej kinematografii i promowanie jej dorobku” w roku 2009. Honorowane są nimi osoby i instytucje, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju, promocji i upowszechniania kultury filmowej w Polsce oraz promocji polskiego kina zagranicą.

Muzeum Kinematografii znalazło się wśród czwórki nominowanych w kategorii „Promocja za granicą” za wystawy: „Roman Polański. Aktor. Reżyser” i „100 lat Polskiego Filmu”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło wczoraj (26 maja) w Sopocie, podczas uroczystej gali w ramach 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Nagrodę  – małą formę rzeźbiarską przedstawiającą Muzę z dłońmi ułożonymi w charakterystycznym geście symbolizującym filmowy kadr z rąk aktora Andrzeja Chyry odebrali kurator obu wystaw Krystyna Zamysłowska i dyrektor muzeum Mieczysław Kuźmicki.

Wystawa „Roman Polański. Aktor. Reżyser” była już prezentowana w Berlinie z okazji 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, w Duesseldorfie, Londynie, Pradze na festiwalu FebioFest.

Najbliższa kolejna odsłona wystawy  nastąpi 2 czerwca w Sao Paulo w Brazylii, skąd po miesiącu trafi ona do Rio de Janeiro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.