Najbardziej estetyczna wieś Warmii i Mazur

  • wer/wrota.warmia.mazury.pl
  • 02-10-2011
  • drukuj
Znamy zwycięzcę konkursu „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2011”, zorganizowanego przez związek gmin warmińsko - mazurskich. Zostało nią Ostaszewo w gminie Grodziczno.
Najbardziej estetyczna wieś Warmii i Mazur

Przesłaniem projektu jest integracja i aktywizacja mieszkańców wsi do tworzenia atrakcyjnych warunków pracy i wypoczynku, poprawa estetyki małych miejscowości.

W rywalizacji wzięło udział 63 miejscowości.

Jury złożone z przedstawicieli związku gmin warmińsko - mazurskich oraz urzędu marszałkowskiego województwa warmińsko - mazurskiego (oceń działania marszałka) w swoje ocenie brało pod uwagę: wygląd elewacji i otoczenia budynków, stan ogrodzeń posesji, chodników i dróg komunikacyjnych do zagród, czystość i estetykę posesji, oznakowanie obiektów, dbałość o stan budynków użyteczności publicznej, ochronę, pielęgnację i kształtowanie krajobrazu przyrodniczego.

Zwycięska wieś otrzymała nagrodę w wysokości 25 tys. zł.

Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno wsie: Niedanowo(gm. Kozłowo)i Rajczany (gm. Barczewo).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jestem mieszkanką tej wsi i w imieniu jej mieszkańców serdecznie zapraszam do Nas.Zimą na sanki, na łyżwy (jest jezioro). Latem nad wodę i do lasu oraz po czyste powietrze. Wieś położona na trasie Lidzbark - Lubawa.

Wiki, 2011-10-03 14:34:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE