PARTNER PORTALU
  • BGK

Najbardziej estetyczna wieś Warmii i Mazur

  • wer/wrota.warmia.mazury.pl    2 października 2011 - 15:55
Najbardziej estetyczna wieś Warmii i Mazur

Znamy zwycięzcę konkursu „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2011”, zorganizowanego przez związek gmin warmińsko - mazurskich. Zostało nią Ostaszewo w gminie Grodziczno.
Przesłaniem projektu jest integracja i aktywizacja mieszkańców wsi do tworzenia atrakcyjnych warunków pracy i wypoczynku, poprawa estetyki małych miejscowości.

W rywalizacji wzięło udział 63 miejscowości.

Jury złożone z przedstawicieli związku gmin warmińsko - mazurskich oraz urzędu marszałkowskiego województwa warmińsko - mazurskiego (oceń działania marszałka) w swoje ocenie brało pod uwagę: wygląd elewacji i otoczenia budynków, stan ogrodzeń posesji, chodników i dróg komunikacyjnych do zagród, czystość i estetykę posesji, oznakowanie obiektów, dbałość o stan budynków użyteczności publicznej, ochronę, pielęgnację i kształtowanie krajobrazu przyrodniczego.

Zwycięska wieś otrzymała nagrodę w wysokości 25 tys. zł.

Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno wsie: Niedanowo(gm. Kozłowo)i Rajczany (gm. Barczewo).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Wiki, 2011-10-03 14:34:58

    Jestem mieszkanką tej wsi i w imieniu jej mieszkańców serdecznie zapraszam do Nas.Zimą na sanki, na łyżwy (jest jezioro). Latem nad wodę i do lasu oraz po czyste powietrze. Wieś położona na trasie Lidzbark - Lubawa.