PARTNER PORTALU
  • BGK

Najczystsze mariny w Polsce 2014. Które otrzymały Błękitną Flagę?

  • bad    25 lipca 2014 - 18:10

Najczystsze plaże i mariny każdego roku otrzymują prestiżową Błękitną Flagę. W tym roku to wyróżnienie otrzymało 30 kąpielisk i sześć marin.
Błękitna flaga jest nagrodą przyznawaną kąpieliskom i marinom, spełniającym najwyższe, światowe standardy w kategorii jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa, a także prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

W Polsce do przyznania Błękitnej Flagi rekomenduje jury złożone m.in. z przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Polskiej Organizacji Turystycznej, Inspekcji Ochrony Środowiska, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Polskiego Związku Żeglarskiego, przedstawicieli WOPR-u czy Związku Miast i Gmin Morskich.

Ostatecznie decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe z siedzibą w Kopenhadze. Składa się on z przedstawicieli m.in. Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) i Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA).

Zdjęcia wyróżnionych marin znajdują się w multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • zdziwiony, 2014-07-28 10:06:06

    to ta agenda komunistyczna WOPR jeszcze funcjonuje? Od kiedy WOPR stracił monopol na ratownictwo w Polsce i stał sie niszowy, nie powinno się ich przedstawicieli wybierać do jakiegokolwiek jury konkursowego.