Najdrożej jest tam, gdzie biednie

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 03-02-2012
  • drukuj
W zeszłym roku najbardziej wzrosły ceny w regionach najuboższych. W woj. podkarpackim zwiększyły się o 4,9 proc., a w woj. świętokrzyskim o 4,7 proc.
Najdrożej jest tam, gdzie biednie
Do nich dołączyła też zasobna Wielkopolska z 4,7 proc. wzrostu cen. W województwach najbogatszych – mazowieckim i śląskim – inflacja wyniosła tylko 3,7 proc. i była o 0,6 proc. niższa od przeciętnej w kraju – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ceny w regionach najuboższych rosną szybciej, bo wcześniej były niższe niż w bogatszych. Ponadto w woj. podkarpackim czy świętokrzyskim nie ma dużych centrów dystrybucyjnych towarów, co podnosi ich ceny.

Paradoksalnie na terenach najbiedniejszych i jednocześnie rolniczych ceny niektórych produktów żywnościowych są wyższe niż gdzie indziej. Na przykład mięso wołowe i wieprzowe jest droższe w woj. podkarpackim niż na Mazowszu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bo tak ma być...W Polsce Tuska i Platfusów ma być edrogo!!! Żebyście płakali i bili się w piersi: "Po co obalałem taki sprawiedliwy ustrój!" A "Czerwoni" mają się dobrze. SB-cy też... W końcu nie po to powstają biura pośrednictwa w Israel, mające na celu sprowadzać naszych braci ...z tamta niebezpieczna terena do swojego kraju...Ktoś musi ustapić im miejsca!!! rozwiń

glewski, 2012-02-03 15:54:13 odpowiedz

Dziennikarz powinien dowiedziec sie czegos o statystyce. Gminy sa biedne bo sa drogie, a nie odwrotnie.

Horror - gminy, 2012-02-03 08:22:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE