PARTNER PORTALU
  • BGK

Najpiękniejsze jachty nagrodzone w Gdyni

  • AZA    11 sierpnia 2010 - 12:48

Podczas tegorocznej V edycji Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda na wodzie po raz pierwszy przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia Yacht Design. Jego celem było wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz motorowego prezentowanego na targach.
Jurorzy oceniali jachty i łodzie pod względem dwóch kryteriów: wyglądu i design. Oprócz nagród głównych w dwóch kategoriach, w każdej z nich przyznano również wyróżnienie.

W kategorii jachty żaglowe nagrodę otrzymał Delphia 47 wystawiony przez stocznię Delphia Yachts Kot, a wyróżnienie Flabria 40 - za połączenie w rozwiązaniach autorskiej koncepcji konstrukcji innowacyjnego myślenia technicznego z tradycyjnym stylem żeglarskiej tradycji wykończenia i wyposażenia.

W kategorii jachty motorowe nagrodę otrzymał MAS 28E wystawiony przez firmę Ellite Yachts Poland, a wyróżnienie HEBER 20 mini Reporter, który uznano za przykład wręcz idealnego połączenia innowacyjnego myślenia technicznego oraz stylu retro w wykończeniu i wyposażeniu motorowego jachtu wypornościowego.

W składzie jury znaleźli się: Birgit Schnase - niemiecka projektantka, zajmująca się designem wnętrz jachtów i ekskluzywnych łodzi motorowych dla wielu europejskich stoczni; Leszek Gonciarz - projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt; Janusz Kaniewski - światowej sławy polski designer projektujący m.in. dla Ferrari, Alfa Romeo i Jaguara; Stanisław Iwiński (sekretarz jury) - żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów motorowych i dziennikarz Działu Techniki z redakcji miesięcznika „Żagle”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.