Największa Panorama Wrocławia

Na oficjalnej stronie internetowej Wrocławia www.wroclaw.pl od kilku dni można obejrzeć niezwykle szczegółowe, panoramiczną fotografię Wrocławia.
Największa Panorama Wrocławia

Panorama autorstwa znanego wrocławskiego fotografa Stanisława Klimka składa się z 742 zdjęć (21 mln pixeli każde) Docelowa rozdzielczość panoramy to (220641x43404 pix) a wiec 9,576 Gigapixeli.

Jest to najprawdopodobniej największe zdjęcie panoramiczne wykonane w Polsce. Fotografia została wykonana w październiku ubiegłego roku (dokładnie 8). z wieży Kościoła Garnizonowego św. Elżbiety między godziną 15.39 a 16.41.

Zdjęcie jest tak dokładne, że można przeczytać napisy na budynkach czy przyjrzeć się spacerowiczom na Wyspie Słodowej. Może ktoś będzie miał szczęście i zobaczy na fotografii siebie lub znajomego.

http://www.wroclaw.pl/zobacz_panorame_wroclawia,.dhtml

Stanisław Klimek - wrocławski fotograf, z wykształcenia matematyk. Fotografuje głównie architekturę. Szczególnie wiele uwagi poświęca w swoich pracach miastu Wrocław i regionowi Dolny Śląsk. Wydał wiele autorskich albumów fotograficznych prezentujących architekturę i zabytki polskich miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE