PARTNER PORTALU
  • BGK

Największa Panorama Wrocławia

  • AZA    10 maja 2011 - 20:17
Największa Panorama Wrocławia

Na oficjalnej stronie internetowej Wrocławia www.wroclaw.pl od kilku dni można obejrzeć niezwykle szczegółowe, panoramiczną fotografię Wrocławia.
Panorama autorstwa znanego wrocławskiego fotografa Stanisława Klimka składa się z 742 zdjęć (21 mln pixeli każde) Docelowa rozdzielczość panoramy to (220641x43404 pix) a wiec 9,576 Gigapixeli.

Jest to najprawdopodobniej największe zdjęcie panoramiczne wykonane w Polsce. Fotografia została wykonana w październiku ubiegłego roku (dokładnie 8). z wieży Kościoła Garnizonowego św. Elżbiety między godziną 15.39 a 16.41.

Zdjęcie jest tak dokładne, że można przeczytać napisy na budynkach czy przyjrzeć się spacerowiczom na Wyspie Słodowej. Może ktoś będzie miał szczęście i zobaczy na fotografii siebie lub znajomego.

http://www.wroclaw.pl/zobacz_panorame_wroclawia,.dhtml

Stanisław Klimek - wrocławski fotograf, z wykształcenia matematyk. Fotografuje głównie architekturę. Szczególnie wiele uwagi poświęca w swoich pracach miastu Wrocław i regionowi Dolny Śląsk. Wydał wiele autorskich albumów fotograficznych prezentujących architekturę i zabytki polskich miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: