PARTNER PORTALU
  • BGK

Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów

  • AZA    10 maja 2011 - 20:32

Finał wojewódzki XI edycji świętokrzyskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” odbędzie się 12 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni.
Jego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach przy współpracy Muzeum Wsi Kieleckiej. Konkurs promuje tradycyjne produkty i potrawy, udowadnia jak bogata, różnorodna i oryginalna siła drzemie w polskiej wsi.

Podkreśla tradycję kulinarną, która może stać się osobliwością regionu, stanowić jego wizytówkę  i atrakcję turystyczną,  a także może służyć do budowy marki regionu i jej promocji. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 maja.

Konkurs odbywa się w 4 kategoriach:
- produkty pochodzenia zwierzęcego,
- produkty pochodzenia roślinnego,
- napoje regionalne,
- inne produkty regionalne.

Prezentowane  produkty żywnościowe (surowce lub wyroby przeznaczone do bezpośredniego spożycia lub sporządzenia  potraw),  powinny być związane z określonym obszarem geograficznym, charakteryzować się szczególnymi cechami wynikającymi ze specyfiki regionu z którego pochodzą.

Wymogiem jest również, aby wywodziły się z tradycji i kultywowanych w danym rejonie zwyczajów, znane były od dawna w okolicy i wytwarzane w małej skali, tradycyjnymi metodami w gospodarstwach i przez lokalnych rzemieślników.

Zainteresowani udziałem w Konkursie, mogą zgłaszać swoje produkty oraz potrawy na specjalnym druku: „Zgłoszenie do konkursu” do Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach ul. Piotrkowska 30;  26 - 200 Końskie, z dopiskiem : „Konkurs NKD 2011” oraz do Powiatowych Zespołów Doradczych ŚODR Modliszewice i ŚODR O/ Sandomierz (dział Gospodarstwa Wiejskiego i Agroturystyki).

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 20 maja 2011 r. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy  dostępne  są na stronie internetowej ŚODR w Modliszewicach: www.sodr.pl  oraz  Urzędu Marszałkowskiego: www.sejmik.kielce.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.