PARTNER PORTALU
  • BGK

Nextbike Polska rozpoczyna współpracę z City Security

  • WNP.pl    26 czerwca 2014 - 15:50

Nextbike Polska, działający na zlecenie warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego operator Veturilo i Bemowo Bike, nawiązał współpracę z City Security, firmą sektora ochrony w Polsce. Celem współpracy jest zwiększenie bezpieczeństwa systemu wypożyczalni rowerów miejskich poprzez zapobieganie dewastacji i kradzieży.
Kooperacja Nextbike z City Security to odpowiedź na dewastacje czy kradzieże rowerów Veturilo i Bemowo Bike, do jakich sporadycznie dochodzi w całej Warszawie.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy poprawi się poziom bezpieczeństwa systemu, z którego korzysta coraz więcej warszawiaków - mówi Tomasz Wojtkiewicz z Nextbike.

Współpraca zakłada m.in. dozór i patrolowanie stacji rowerowych Veturilo i Bemowo Bike przez ekipy firmy, jak również podejmowanie przez nie interwencji wobec sprawców dewastacji lub kradzieży rowerów czy osób, które stwarzają takie podejrzenie - włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem Policji i Straży Miejskiej.

- Dbając o bezpieczeństwo miejskich rowerów będziemy wykorzystywać naszą wiedzę i doświadczenie w ochronie osób i mienia - także w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów o indywidualnej specyfice. Charakter tego zadania to okazja do zastosowania przez nas unikalnych metod, jakie opracowaliśmy pod kątem tej współpracy - mówi Łukasz Karczewski z zarządu City Security.

City Security wspierać będzie też pracowników operatora w działaniach zwiększających bezpieczeństwo rowerów i stacji rowerowych. Organizować będzie w tym celu między innymi szkolenia z podstaw samoobrony dla pracowników Nextbike zaangażowanych bezpośrednio w obsługę stacji rowerowych.

- Chcemy także zwrócić się do warszawiaków z apelem o włączenie się we współpracę w utrzymaniu bezpieczeństwa rowerów należących do miejskich systemów Veturilo i Bemowo Bike, które służą nam wszystkim. Zachęcamy więc do zawiadamiania nas o każdym przypadku dewastacji czy kradzieży lub próbie ich dokonania - dodaje Łukasz Karczewski.

Każdy rower zaopatrzony będzie w odpowiednią naklejkę, na której znajdować się będzie numer infolinii (tel. 22 628 60 70), gdzie będzie można dokonać zgłoszenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.