Nextbike Polska rozpoczyna współpracę z City Security

Nextbike Polska, działający na zlecenie warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego operator Veturilo i Bemowo Bike, nawiązał współpracę z City Security, firmą sektora ochrony w Polsce. Celem współpracy jest zwiększenie bezpieczeństwa systemu wypożyczalni rowerów miejskich poprzez zapobieganie dewastacji i kradzieży.

Kooperacja Nextbike z City Security to odpowiedź na dewastacje czy kradzieże rowerów Veturilo i Bemowo Bike, do jakich sporadycznie dochodzi w całej Warszawie.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy poprawi się poziom bezpieczeństwa systemu, z którego korzysta coraz więcej warszawiaków - mówi Tomasz Wojtkiewicz z Nextbike.

Współpraca zakłada m.in. dozór i patrolowanie stacji rowerowych Veturilo i Bemowo Bike przez ekipy firmy, jak również podejmowanie przez nie interwencji wobec sprawców dewastacji lub kradzieży rowerów czy osób, które stwarzają takie podejrzenie - włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem Policji i Straży Miejskiej.

- Dbając o bezpieczeństwo miejskich rowerów będziemy wykorzystywać naszą wiedzę i doświadczenie w ochronie osób i mienia - także w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów o indywidualnej specyfice. Charakter tego zadania to okazja do zastosowania przez nas unikalnych metod, jakie opracowaliśmy pod kątem tej współpracy - mówi Łukasz Karczewski z zarządu City Security.

City Security wspierać będzie też pracowników operatora w działaniach zwiększających bezpieczeństwo rowerów i stacji rowerowych. Organizować będzie w tym celu między innymi szkolenia z podstaw samoobrony dla pracowników Nextbike zaangażowanych bezpośrednio w obsługę stacji rowerowych.

- Chcemy także zwrócić się do warszawiaków z apelem o włączenie się we współpracę w utrzymaniu bezpieczeństwa rowerów należących do miejskich systemów Veturilo i Bemowo Bike, które służą nam wszystkim. Zachęcamy więc do zawiadamiania nas o każdym przypadku dewastacji czy kradzieży lub próbie ich dokonania - dodaje Łukasz Karczewski.

Każdy rower zaopatrzony będzie w odpowiednią naklejkę, na której znajdować się będzie numer infolinii (tel. 22 628 60 70), gdzie będzie można dokonać zgłoszenia.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE