PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW dofinansuje budowę ...lodołamaczy

  • pt    30 listopada 2016 - 15:03
NFOŚiGW dofinansuje budowę ...lodołamaczy
Dotację w wysokości 35,7 mln zł w ramach POIiŚ 2014-2020 otrzyma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie (fot.rzgw.gda.pl)

Umowę na dofinansowanie budowy dwóch lodołamaczy na potrzeby zimowej osłony przeciwpowodziowej Włocławskiego Zbiornika Wodnego na Wiśle podpisano w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dotację w wysokości 35,7 mln zł w ramach POIiŚ 2014-2020 otrzyma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Czteroletnia inwestycja (2016-2020) Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie w sumie ma kosztować ponad 42 mln zł. Projekt będzie realizowany dzięki wsparciu unijnemu z działania 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska.

 Umowę podpisał 30 listopada Roman Wójcik, zastępca prezesa NFOŚiGW.

W wyniku realizacji projektu RZGW Warszawa ma uzyskać dwa lodołamacze (jeden czołowy i jeden liniowy) do zimowej osłony przeciwpowodziowej Włocławskiego Zbiornika Wodnego na Wiśle.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest Instytucją Wdrażającą Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Budżet całego działania 2.1 w ramach POIiŚ to ok. 3 mld zł. Dwuetapową (formalną i merytoryczną) ocenę wniosków w tym naborze NFOŚiGW zakończył w październiku br. Dotychczas podpisano osiem umów (łącznie z tą dotyczącą lodołamaczy) na ponad 738 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójności.

 

 

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.