PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie przeprowadzki Straży Miejskiej

  • www.m-ce24.pl    8 września 2011 - 16:23
Nie będzie przeprowadzki Straży Miejskiej

Jak poinformował Urząd Miasta Mysłowice nie nastąpi zapowiadana przed wakacjami przeprowadzka Straży Miejskiej z wynajmowanego budynku przy pl. Wolności do budynku przy ul. Mikołowskiej.
Jak się okazało głównym powodem jest pusta kasa strażników miejskich.

Po przyjęciu przez radę miasta uchwały o wyłączeniu Straży Miejskiej jako osobnej placówki, zapowiadana była przeprowadzka straży do pomieszczeń po byłym WKU przy ul. Mikołowskiej. Rozważano także lokalizację budynku Miejskiego Zarządu Dróg przy ul. Wielkiej Skotniczy, który jest obecnie w likwidacji.

– Wcześniejszą decyzję komendanta o odłożeniu w czasie przeprowadzki zatwierdził prezydent na wczorajszej naradzie – poinformował Wojciech Król z Kancelarii Prezydenta Miasta mysłowickiego magistratu.

Głównym powodem tej decyzji okazały się kwestie finansowe. Wydatki związane z całą przeprowadzką obejmujące m.in. opłatę za łącza i opłatę za dostęp do bazy PESEL MSWiA, zmianę lokalizacji masztu łączności radiowej, a także remont podłóg w planowanej siedzibie przekroczyły możliwości Straży Miejskiej.

Komendant SM Ginter Płaza bierze pod uwagę także nową lokalizację dla Straży Miejskiej w budynku po byłej handlówce, także przy pl. Wolności, który na razie stoi pusty. Budynek aktualnie czeka na adaptację pod zapowiadane przeniesienie Wydziałów UM, a środki na ten cel mają zostać przyjęte przez radnych na wrześniowej sesji rady miasta.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.