PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie chcą w mieście ciężarówek

  • AW/wroclaw.pl    3 marca 2011 - 06:09
Nie chcą w mieście ciężarówek

Od 7 marca kierowcy tirów przejeżdzających przez Dolny Śląsk, muszą liczyć się z tym, że już nie o każdej porze wjadą do Wrocławia. Wprowadzono tam bowiem ograniczenia dla ciężarówek powyżej 18 ton.
Ciężarówki powyżej 18 ton dopuszczalnej masy całkowitej będą miały zakaz wjazdu do Wrocławia w godzinach szczytu komunikacyjnego czyli od godz. 6 do 9 oraz od godz. 13 do 19 oraz w godzinach nocnych tj. od godz. 22 do 4.

Jest to rozwiązanie, które wpisuje się w przyszłą organizację ruchu związaną z powstaniem AOW. Oprócz Inteligentnego Systemu Transportu, wydzielania torowisk, udrażniania sygnalizacji świetlnej, strefy ograniczonego transportu dla pojazdów powyżej 9 ton, będzie to kolejny element, który poprawić ma bezpieczeństwo ruchu oraz upłynnić ruch w mieście.

Przez Wrocław w ciągu doby przejeżdża około 12 tys. tirów. Już funkcjonujący system kontroli pojazdów ciężkich ułatwi służbom miejskim i policji monitorowanie łamiących zakaz. Od poniedziałku 7 marca na pięciu wlotach do miasta będą intensywne patrole policji i innych służb, których zadaniem będzie egzekwowanie stosowania się do nowych rozwiązań. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości  250 zł oraz 3 punkty karne.

Na rogatkach miasta ustawiono tablice informujące o strefie ograniczonego ruchu dla pojazdów powyżej 18 ton. Znaki zakazu zostały umieszczone w taki sposób, aby kierowcy mieli jeszcze możliwość zawrócenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.