PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie dla straży gminnej w Łagowie

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    9 września 2011 - 09:22
Nie dla straży gminnej w Łagowie

Mieszkańcy gminy przekonali radnych Łagowa do likwidacji straży gminnej, czego domagali się od dawna. - Wygląda na to, że za dobrze pracowaliśmy - komentuje komendant.
Uchwała rady gminy w sprawie likwidacji uprawomocniła się kilka dni temu. Najpóźniej do końca roku straż gminna w Łagowie będzie zlikwidowana.

- Za likwidacją było po 90 procent uczestników, a gdzieniegdzie nawet i 100 procent wśród przeprowadzanych konsultacji społecznych w sołectwach - mówi kieleckiej "Gazecie Wyborczej" Zbigniew Meducki, przewodniczący rady gminy w Łagowie. - Sprawa trafiła na sesję rady gminy. Za likwidacją było aż 11 z 15 radnych. - Trudno dyskutować przy tak jednoznacznym wyniku i opiniach ludzi - dodaje.

Jak informuje kielecka "GW" do pracy strażników z Łagowa zastrzeżenia miała też policja kontrolująca w ubiegłym roku samorządy. W dokumentacji brakowało bowiem informacji o datach ujawniania wykroczeń czy dokumentów dotyczących sposobu ustalenia właścicieli pojazdów. Sprawę badał prokuratura, ale ją umorzyła. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-09-10 07:17:56

    Piękna miejscowość i ... ciekawi ludzie. Nie znane nam jest podłoże tejże decyzji. Jednakże przychyliłbym się do opinii komendata SM że za dobrze pracowali i nie pasowali do obrazka swawolnego narodu. I mają mieć to co chcą dla dobra ogółu i demokracji. A może było odwrotnie. Już nie raz internauci ...zwracali uwagę że nie powinno się na tym portalu tak konstruować wiadomości. Bo cóż z tego artykułu wynika. Sensacja ? Komu i czemu tu słuzy?. Pozdrawiam  rozwiń