PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie dokarmiajcie dzików - apelują do mieszkańców Rudy Śląskiej samorządowcy

  • PAP    7 czerwca 2015 - 18:39

W mieście rozpoczyna się akcja edukacyjna, która ma się przyczynić do wyeliminowania dzików z terenów zamieszkanych.
O zmianie zachowań wobec dzików oraz zaprzestaniu ich dokarmiania mają przypominać mieszkańcom specjalne ulotki, które zawierają również informacje o tym, "jak przechowywać resztki żywności w obrębie własnych posesji czy ogródków działkowych"; chodzi o to, by nie stały się one pożywieniem dla dzików.

"Ulotki trafią do mieszkańców terenów, które najbardziej narażone są na wizytę dzików i skąd mamy najwięcej interwencji w tej sprawie. Dotyczy to głównie ulic Katowickiej, Pomorskiej, Kochłowickiej, Grzybowej i Polnej" - poinformował rudzki urząd miasta. Ulotki zostaną również przekazane działkowiczom.

Dodatkowo władze Rudy Śląskiej zamierzają zlikwidować duże zakrzewione tereny w pobliżu zabudowy mieszkaniowej. "W ten sposób zmusimy dziki do przeniesienia się w tereny zalesione, oddalone od domostw" - podano.

"Generalnie wszyscy wiemy, że dziko żyjących zwierząt nie dokarmiamy, ale nie wszyscy tej zasady się trzymają. O tym, że dziki w mieście mogą stanowić problem, świadczą liczne interwencje mieszkańców w tej sprawie" - dodano.

Tereny leśne Rudy Śląskiej znajdują się w obrębie Nadleśnictwa Katowice. Populacja dzika utrzymywana jest na stałym poziomie. Podczas ostatniej inwentaryzacji na obszarze nadleśnictwa naliczono ok. 430 tych zwierząt. Liczba ta utrzymuje się na podobnym poziomie od kilku lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.