PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie ma zagrożenia powodzią

  • MSWiA    3 marca 2010 - 20:21

Na skutek akcji lodołamaczy na Zbiorniku Włocławskim woda, która spowodowała podtopienia na osiedlu Borowiczki na przedmieściach Płocka szybko opada - informuje MSWiA.
Dziś (3 marca) wczesnym popołudniem 6 lodołamaczy rozbiło zator lodowy na Wiśle. Stabilna sytuacja utrzymuje się na Odrze – rzeka jest drożna i wolna od lodu. Na wniosek wojewody warmińsko-mazurskiego minister obrony narodowej skierował saperów do usunięcia zatorów lodowych na rzece Guber i Łynie. Akcja jest planowana na czwartek (4 marca).

W miejscowości Lwowiec w gminie Sępopol (woj. warmińsko-mazurskie) woda z lokalnej rzeki Mamlak podtopiła 4 gospodarstwa. Na miejscu cały czas pracują strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej. Sytuacja w Borowiczkach (woj. mazowieckie) stabilizuje się. Nie ma zagrożenia dla życia mieszkańców, ani potrzeby ich ewakuacji. Strażacy rozłożyli worki z piaskiem i rękawy zabezpieczające.
 
W Wyszogrodzie (woj. mazowieckie) dzięki akcji lodołamania przed Płockiem sytuacja również wraca do normy. Tam Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy i podtopiła 2 domy - żadne inne gospodarstwa nie były zagrożone. Uszkodzenie wału (spowodowane przez zwierzęta) zostało usunięte. Strażacy wypompowują wodę z budynków.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.