PARTNER PORTALU
  • BGK

Niels Chresten Andersen zasłużony dla Warmii i Mazur

  • KB    4 marca 2010 - 14:54

Samorząd uhonorował Nielsa Chrestena Andersena Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Do grona osób uhonorowanych przez Samorząd Województwa dołączy Niels Chresten Andersen. Związany z regionem Duńczyk odbierze Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas posiedzenia Euroregionu Bałtyk w Elblągu Marszałek Jacek Protas wręczy Duńczykowi Oznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Z pomocą ludzi takich jak Niels Chresten Andersen rozwijamy współpracę transgraniczną. - ocenia Jacek Protas.

Kontakty Warmii, Mazur i Powiśla z regionem Bornholm rozpoczęły się w 1999 r. w ramach Euroregionu Bałtyk.  Niels Chresten Andersen koordynuje współpracę Bornholmu z Obwodem Kaliningradzkim i Województwem Warmińsko-Mazurskim. Dzięki jego pracy w 2001 r. zaczęła funkcjonować trójstronna współpraca transgraniczna.

Osobiste zaangażowanie Pana Andersena pomogło w utworzeniu w marcu 2001 r. regionalnego centrum informacji o Unii Europejskiej w Olsztynie, przekształconego później w Europe Direct Warmia i Mazury. Wielokrotnie także wspierał organizacyjnie naszych samorządowców w kontaktach z Brukselą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.