PARTNER PORTALU
  • BGK

Niemiecki wycieczkowiec w Szczecinie

  • PAP    31 lipca 2012 - 12:41
Niemiecki wycieczkowiec w Szczecinie

Pełnomorski statek wycieczkowy niemieckiego armatora „Albatros” przybił we wtorek przed południem do nabrzeża w szczecińskim porcie.




Na jego pokładzie do miasta przybyło 850 pasażerów i 340 osoby międzynarodowej załogi. Jednostka cumuje, podobnie jak poprzednie duże wycieczkowce odwiedzające miasto, przy Nabrzeżu Polskim. Statek jest dobrze widoczny z reprezentacyjnych Wałów Chrobrego.

„Albatros” ma 205 m długości, 25 m szerokości przy zanurzeniu ponad 7,5 m i rozwija prędkość 25 węzłów. Do dyspozycji pasażerów jest 8 pokładów. Jednostka należy do niemieckiego armatora Phoenix Reisen. W poprzednich latach żeglował pod nazwami: „Royal Viking Sea”, „Royal Odyssey”, „Norwegian Star”, „Norwegian Star 1”, „Crown”. Od 2004 r. statek nazywa się „Albatros”.

Szczecin jest przedostatnim portem na trasie „Albatrosa”. Jednostka kończy osiemnastodniowy rejs – zawinęła podczas niego m.in. do Sztokholmu, Helsinek, St. Petersburga, Tallina i Kłajpedy. Końcowym przystankiem będzie niemiecki port w Bremerhaven.

W tym roku kompleks portów w Szczecinie i Świnoujściu odwiedziły już trzy pełnomorskie wycieczkowce. W połowie sierpnia br. planowana jest wizyta kolejnego statku tego typu, będzie to „Delphin”. Miesiąc później, w połowie września, do Szczecina przybędzie drugi raz w tym roku wycieczkowiec brytyjskiego armatora „Discovery”.

Dzięki dogodnemu połączeniu śródlądowymi drogami wodnymi z zachodnią Europą, Szczecin od wielu lat jest także stałym punktem wizyt śródlądowych wycieczkowców. W tym sezonie, od marca do października br., w portach w Szczecinie i Świnoujściu spodziewane są 84 zawinięcia tego typu jednostek. Będą to wycieczkowce pływające pod banderą szwajcarską, niemiecką i francuską.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.