PARTNER PORTALU
  • BGK

Niepełnosprawni bezpłatnie zwiedzą Muzeum Narodowe w Kielcach

  • PAP    4 sierpnia 2012 - 12:53
Niepełnosprawni bezpłatnie zwiedzą Muzeum Narodowe w Kielcach

Osoby niepełnosprawne mogą bezpłatnie zwiedzać z przewodnikami Muzeum Narodowe w Kielcach. Wystarczy, że wcześniej zarezerwują termin - poinformowała rzeczniczka placówki Agnieszka Masny. Program "Muzeum bliżej nas" wymyślili pracownicy działu edukacji muzeum.
"Osoby niepełnosprawne są często dotknięte wykluczeniem społecznym. Barierą jest dla nich choćby brak wiedzy o tym, czy po muzeum znajdującym się w zabytkowym budynku można swobodnie poruszać się wózkiem inwalidzkim. Czasem w wyjściu z domu ograniczają ich możliwości finansowe. Stąd pomysł na przeszkolenie przewodników i zaproszenie wszystkich osób niepełnosprawnych do bezpłatnego odwiedzenia naszych ekspozycji" - wyjaśniła Masny.

Pracownicy kieleckiego muzeum narodowego od kilku lat prowadzą lekcje muzealne dla dzieci. Doświadczenia z pracy z klasami integracyjnymi były inspiracją do zaproszenia na ekspozycje osób niepełnosprawnych.

Przewodnicy przygotowali już specjalne programy zwiedzania, które są dostosowane również do potrzeb osób o obniżonej sprawności intelektualnej, a także z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Z zaproszenia Muzeum Narodowego mogą korzystać dorośli, rodziny z dziećmi i grupy szkolne lub z ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne.

Aby bezpłatnie zwiedzić Muzeum Narodowe w Kielcach muszą skontaktować się z działem edukacji mailowo lub telefonicznie i zrobić rezerwację.

Muzeum Narodowe w Kielcach jest placówką z ponad 100-letnią tradycją. Większość zbiorów znajduje się w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach, którego część ekspozycyjna jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obecnie, oprócz XVII wiecznych wnętrz, można tam obejrzeć wystawę prac Wojciecha Siudmaka "Nieskończone wszechświaty & Światowy Projekt Pokoju & Podróże po Diunie". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.