PARTNER PORTALU
  • BGK

Niepołomice, Wielka Wieś i Limanowia najlepsze w Małopolsce

  • MN    13 grudnia 2016 - 12:37
Niepołomice, Wielka Wieś i Limanowia najlepsze w Małopolsce
Nagrody samorządowcom wręczali wręczyli marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego. (fot. malopolska.pl)

• Niepołomice, Wielka Wieś i Limanowa znalazły się na podium rankingu gmin Małopolski 2016.
• W tegorocznej edycji nagrodzono również samorząd, który przekazał najwięcej środków na lokalne organizacje pozarządowe. Trofeum trafiło do gminy Jerzmanowice-Przeginia.
• Nagrody dla zwycięzców wręczono podczas grudniowego posiedzenia Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.
Od kilku lat w grudniu Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie nagradza te gminy, które w danym roku wyróżniały się dynamicznym rozwojem gospodarczym i społecznym. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiat, czyli: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.

W tegorocznej edycji rankingu zwyciężyły Niepołomice. Na drugim miejscu znalazła się gmina Wielka Wieś, a na trzecim – Limanowa. Jak podkreślał marszałek woj. małopolskiego Jacek Krupa, coroczny ranking to świetny pretekst do dyskusji nad dobrym zarządzaniem w samorządzie i szerzej – nad strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

- Samorząd terytorialny to jedno z największych osiągnięć polskiej demokracji. Co więcej – nasza praca i zaangażowanie jest coraz lepiej oceniana przez mieszkańców regionu, którzy dostrzegają jak wiele zmienia się w ich najbliższym otoczeniu – podkreślał podczas gali wręczenia nagród marszałek Jacek Krupa.

Czytaj też: Atrakcyjność inwestycyjna województw 2016: Mazowsze, Małopolska oraz Górny i Dolny Śląsk w czołówce

Tegoroczny ranking gmin powstał w oparciu o zaktualizowaną liczbę wskaźników. Wśród nich były m.in. dochód własny i wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na 1 mieszkańca, poziom zadłużenia gminy, liczba firm na 1000 mieszkańców, wskaźnik migracji czy odsetek dzieci w żłobkach i przedszkolach.

Ranking powstał we współpracy z krakowskim Urzędem Statystycznym i jest objęty patronatem marszałka Jacka Krupy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.