Niewielkie ożywienie w strefach ekonomicznych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 16-07-2010
  • drukuj
Według prognoz specjalnych stref ekonomicznych w II półroczu może zostać wydanych nawet 100 zezwoleń. To więcej niż przez pierwszych 6 miesięcy tego roku. Nadal jednak brakuje dużych zagranicznych inwestycji.
Niewielkie ożywienie w strefach ekonomicznych

Niewielką poprawę już widać. Pierwsze półrocze 2010 r. było lepsze od pierwszego półrocza kryzysowego 2009 r. W strefach wydano łącznie 76 zezwoleń, a zadeklarowana wartość inwestycji wyniosła ponad 1,78 mld zł. W tym samym okresie zeszłego roku zezwoleń było 58, a wartość projektów wyniosła ok. 1,5 mld zł.

W tym roku najwięcej inwestorów przyciągnęła wałbrzyska strefa. Wydano w niej 16 zezwoleń, o 20 proc. więcej niż w ciągu sześciu miesięcy 2009 r.

Z kolei w strefie katowickiej lokowane są inwestycje największe pod względem wartości. Deklarowana wartość 11 projektów, na które zostały wydane zezwolenia, wyniosła aż 560 mln zł. Aż 6 z 11 pozyskanych inwestycji stanowiły projekty firm już działających w strefie.

Źle wygląda sytuacja w strefie suwalskiej i słupskiej . W zeszłym roku nie było zapytań ze strony inwestorów zagranicznych. Obie strefy nie wydały w I półroczu 2010 r. ani jednego zezwolenia – „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE