PARTNER PORTALU
  • BGK

Niewypały z II wojny światowej w opolskim

  • PAP    29 czerwca 2012 - 08:22
Niewypały z II wojny światowej w opolskim

- Ok. 400 pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej znaleziono między miejscowościami Przedborowice i Gierałtowice w pow. kędzierzyńsko-kozielskim (opolskie). Natrafili na nie pracownicy gminy Pawłowiczki przy pracach melioracyjnych.
Jak poinformowała rzeczniczka strzeleckiej policji, Beata Kocur, pracownicy gminy natknęli się na pociski w środę i powiadomili policję. Ta natomiast wezwała saperów z Gliwic, którzy w czwartek podczas rozpoznania odkryli w sumie 400 sztuk niewypałów.

"Saperzy nie byli przygotowani na tak dużą ilość. Wrócą po znalezisko w piątek rano większym środkiem transportu" - zapowiedziała Beata Kocur.

Według rzeczniczki policji pociski znaleziono w zagajniku leśnym w rejonie pól. Do ponownego przyjazdu saperów zabezpieczać je będzie policja z Kędzierzyna-Koźla.

Miejsce, w którym odkryto pociski, znajduje się ok. 1 km od najbliższego zabudowania i ok. 500 m od drogi. Zdaniem kpt. Jacka Obierzyńskiego z 1. Brzeskiego Pułku Saperów może to być "jedno z największych, jeśli nie największe" znalezisko niewypałów w woj. opolskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.