PARTNER PORTALU
  • BGK

Noc bibliotek w maju w Lesznie

  • AT    6 maja 2012 - 10:41
Noc bibliotek w maju w Lesznie

Noc Bibliotek oraz spotkanie z pisarzem Wojciechem Kuczokiem to największe atrakcje Tygodnia Bibliotek w Lesznie.
Jak informuje Urząd Miasta w Lesznie (zabierz głos/oceń prezydenta) dziewiąta edycja ogólnopolskiej akcji rusza 8 maja. Tegoroczne hasło: „Biblioteka ciągle w grze!” nawiązuje do piłkarskich mistrzostw Europy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie przygotowała atrakcje dla małych i dużych. Ci pierwsi będą się mogli zagłębić w świecie ilustracji dziecięcej Romualda Bogaczyka, artysty plastyka mieszkającego w Lesznie w latach 1910-1980. Na wystawie – otwarcie 8 maja o godz. 11 – znajdą się oryginalne obrazki do zbioru bajek „O krasnoludkach, Jagusi i siedmiu zaklętych rycerzach”.

We wtorek, 10 maja, w bibliotekach w Krzycku Wielkim, Krzemieniewie i Święciechowie odbędą się spotkania dla dzieci z Andrzejem Grabowskim.

W środę, 11 maja, po raz pierwszy w Lesznie zorganizowana zostanie Noc Bibliotek. Podzielona zostanie na dwie części. W godz. 20-23 odbędzie się Noc z Euro, podczas której uczniowie szkół podstawowych zmierzą się ze sobą w konkurencjach umysłowych i sprawnościowych, a w godz. 18-22 – Noc Detektywów – dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, które wezmą udział w zabawach detektywistycznych.

W ramach Nocy Bibliotek do godz. 22 będzie można nieodpłatnie zapisywać się do biblioteki, wypożyczać książki, korzystać z czytelni oraz zwiedzić całą bibliotekę

Obchody zakończą się 15 maja. Wtedy do Leszna przyjedzie Wojciech Kuczok, autor m.in. bestsellerowego „Gnoju”, twórca scenariuszy filmowych, zdobywca Paszportu Polityki i Literackiej Nagrody Nike, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej prozy polskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.