Noc muzeów na torach, czyli 220 km w sześć godzin

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 14-05-2010
  • drukuj
Lubisz jeździć pociągiem, pasjonujesz się historią i masz wolny piątek? Wybierz się na kolejową noc muzeów. W sześć godzin będzie można pokonać 220 km, zobaczyć zabytkowy tabor, a na końcu upiec przy ognisku zabraną z domu kiełbaskę.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 16.30 zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa przy ul. Towarowej w Warszawie. Potem goście pojadą popularną „Edytą”, czyli pociągiem ED 74 do Skierniewic, gdzie zwiedzą parowozownię. Stamtąd „Edyta” zawiezie miłośników kolei do Rogowa, gdzie będą podziwiać zabytkowy tabor wąskotorówki, a także zobaczą np. kolejową kuźnię – informuje „Życie Warszawy”.

Tam też uczestnicy Kolejowej Nocy Muzeów przesiądą się do wąskotorówki, którą dojadą do stacji w Jeżowie. Na finał zaplanowano tam wielkie ognisko. Z powrotem wycieczka dotrze do stolicy (na Dworzec Centralny) między pierwszą a drugą w nocy.

To nie jedyne atrakcje jakie przygotowali kolejarze. Ci, którzy będą podróżować na organizowane w ramach Nocy Muzeów imprezy pociągami Express InterCity, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty – bilet powrotny gratis. Warszawiacy, którzy pojadą zwiedzać muzea w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Poznaniu lub Wrocławiu będą mogli taniej wrócić do domu – podaje „Życie Warszawy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE