PARTNER PORTALU
  • BGK

Noc naukowców w Poznaniu

  • PAP    21 września 2011 - 20:11
Noc naukowców w Poznaniu

35 cykli pokazów, ponad 100 warsztatów i wykładów prowadzonych przez 90 naukowców przygotowały poznańskie uczelnie i ośrodki naukowe na piątkową Noc Naukowców w Poznaniu.
"Oferujemy ciekawy program łączący w sobie różne formy przekazu, zarówno z kręgu nauk ścisłych, jak i humanistycznych. Będzie ciekawie, efektownie i wesoło" - powiedziała w środę PAP Karolina Warpachowicz, koordynator imprezy z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Organizatorami Nocy Naukowców w Poznaniu są trzy uczelnie: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Poza nimi w wydarzenie zaangażowało się Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

W tym roku poznańscy naukowcy proponują uczestnikom m.in. zabawy z ciekłym azotem, pokazy lewitacji ciał występujących w przyrodzie, prezentację robotów i objaśnienie zasady działania przekazu sygnału telewizyjnego.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. W tym samym czasie, 23 września, w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers' Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, tworzenie okazji do spotkania się, poznania, wspólnych działań.

W Polsce, oprócz Poznania, Noc Naukowców jest organizowana również w Krakowie, Olsztynie, Tarnowie, Nowym Sączu, Toruniu, Grudziądzu i na Śląsku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.