PARTNER PORTALU
  • BGK

Noc w krakowskiej bibliotece

  • PAP    6 grudnia 2012 - 09:05
Noc w krakowskiej bibliotece

Wycieczki po zakamarkach biblioteki, gry w bierki i okręty, wieczorne czytanie bajek – to niektóre z atrakcji krakowskiej „Nocy w Bibliotece”.
W piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna będzie otwarta do północy. Wydarzenie jest zwieńczeniem projektu „Zapomniana książka", dofinansowanego ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

W ciągu całego roku odbywały się spotkania - „Ringi literackie", podczas których przedstawiciele różnych pokoleń dyskutowali o różnych gatunkach literatury.

„Biblioteka już dawno stała się czymś znacznie więcej niż miejscem wypożyczania książek. Jest miejscem spotkań. Chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na czytelników o każdej porze, choć z przyczyn organizacyjnych Noc w Bibliotece nie może odbywać się codziennie. Zapraszamy tych, którzy w ciągu dnia nie zawsze mają czas, aby zajrzeć do biblioteki. Mamy nadzieję, że dzięki dodatkowym atrakcjom zyskamy nowych czytelników, którzy zaczną nas regularnie odwiedzać" - mówił dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

W piątek od godz. 19 do północy będzie można wypożyczać książki i odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne m.in. introligatornię, gdzie do tej pory pracują stuletnie gilotyny, i pracownię Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej. W oddziałach dla dzieci oraz dla młodzieży będzie można zagrać w gumę, klasy, „państwa - miasta" i inne gry, których zasady bliższe są ludziom średniego pokolenia niż nastolatkom.

Uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki oraz bibliotekarze będą najmłodszym czytać bajki. Na wystawie „Zapomniane w książce" w hallu głównym biblioteki będzie można zobaczyć, co czytelnicy zostawiają w oddawanych książkach. Miłośnicy literatury będą mogli nabyć książki wycofane ze zbiorów biblioteki i wziąć udział w wymianie książek urządzonej w „Galerii na Poddaszu".

W Artetece, mieszczącej się w znajdującym się naprzeciwko biblioteki budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki, będzie można posłuchać m.in. o zapomnianych komiksach, grach video i grach komputerowych. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ma ok. 80 tys. czytelników, którzy w czasie roku 1 mln razy korzystają z bibliotecznych zbiorów liczących pół miliona jednostek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.