PARTNER PORTALU
  • BGK

Nocleg w Sopocie najdroższy. W Ełku i Radomiu doba hotelowa najtańsza

  • pt    14 stycznia 2016 - 13:11
Nocleg w Sopocie najdroższy. W Ełku i Radomiu doba hotelowa najtańsza
Najdroższe noclegi w Polsce są w Sopocie. /fot.mat.prasowe

• Najdroższe noclegi w Polsce są w Sopocie.
• Trójkę najtańszych miast tworzą Ełk, Radom i Gniezno.
• Średnio noclegi najdroższe są w sierpniu.
Pod względem zakwaterowania w hotelu, najdroższym miastem w Polsce, tak jak i w zeszłym roku okazał się być Sopot – wynika z raportu trivago.pl.

Średnia cena noclegu dla dwóch osób w 2015 roku wyniosła 401 zł. Najtańszym miesiącem w Sopocie okazał się być luty, ze średnią ceną na poziomie 282 zł, najdroższym lipiec (602 zł).

Na drugim miejscu znalazł się Kołobrzeg (384 zł); tutaj w listopadzie mogliśmy przenocować najtaniej, a w sierpniu najdrożej.

W zestawieniu najdroższych miast w Polsce, na trzecim miejscu uplasowały się Międzyzdroje, ze średnią ceną na poziomie 342 zł. Następnie w pierwszej dziesiątce kolejno znalazły się Szczawnica, Kraków, Świeradów Zdrój, Gdańsk, Mikołajki, Ustka i Krynica Zdrój.

Trójkę najtańszych miast otwierają Ełk, Radom i Gniezno, gdzie średnia cena wyniosła kolejno 164 zł, 167 zł i 171 zł. Na kolejnym miejscu znalazł się Zgorzelec, Częstochowa, Biała Podlaska, Tychy, Bolesławiec, Wisła i Darłowo.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Vex, 2016-01-15 10:40:36

    Sopot na papierze najdroższy, ale to po prostu bardzo atrakcyjny kierunek. Byłem przez bookapart (nie było aż tak drogo) w lipcu i byłem bardzo zadowolony.