PARTNER PORTALU
 • BGK

Norma Ślązaka: seks dwa razy w tygodniu przez 8 minut

 • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    17 lipca 2010 - 08:48
Norma Ślązaka: seks dwa razy w tygodniu przez 8 minut

Mieszkańcy woj. śląskiego nie przemęczają się w sypialniach. Najnowsze badania prof. Zbigniewa Izdebskiego sytuują region w średniej krajowej.
Ślązacy kochają się około 8 minut (licząc bez gry wstępnej), zwykle dwa razy w tygodniu. Dla ponad 77 proc. badanych takie życie seksualne jest zadowalające – pisze „Dziennik Zachodni”.

Mieszkańcom woj. śląskiego daleko do liderów – mieszkańców woj. lubuskiego – gdzie miłosne igraszki trwają 18 minut. To nawet więcej niż wynosi średnia europejska (15 minut). Warto jednak dodać, że z innych badań prof. Izdebskiego wynika, że tylko 7 proc. Polaków robi te rzeczy ponad 40 minut. Pozostali zadowalają się czasem o wiele krótszym.

Badania prof. Izdebskiego mają dużą wartość porównawczą, bo przeprowadzane są cyklicznie od 1997 r. Dzięki ich wynikom możemy zaobserwować pewne pojawiające się w polskich sypialniach zjawiska. Wynika z nich m.in. że w ciągu ostatniej dekady skróciliśmy czas trwania stosunku aż o 10 minut. Przyczyny? Głównie tempo życia i zapracowanie.

Niektórzy eksperci uważają, że średnie osiągnięcia śląskich kochanków wynikają z ciężkiej harówki w hutach i kopalniach. Mówią też, że unikanie seksu przekłada się m.in. na słabsze wyniki w pracy, brak koncentracji czy niską samoocenę.

O tym, że praktyka bywa bardziej pikantna niż wynika to z badań prof. Izdebskiego, świadczą badania wykonane przez śląskich seksuologów z Uniwersytetu Medycznego, którzy o łóżkowe sprawy wypytali 150 kobiet i mężczyzn w wieku od 16 do 35 lat.

Z zebranych w 2007 r. wypowiedzi wynikało, że średnio odbywają oni zaledwie 51 stosunków rocznie, ale z drugiej strony lubią eksperymentować, kochając się np. w łazience (40 proc. mężczyzn) czy w samochodzie (połowa ankietowanych). Jednocześnie okazało się, że wierność nie jest ich mocną stroną, bo do skoku w bok przyznała się ponad połowa panów i niemal połowa badanych pań – informuje „Dziennik Zachodni".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Eterno Vagabundo, 2010-07-22 01:22:03

  Sex appeal był zawsze oznaką młodości. Więc go hołubili, możni jak i prości. Bardzo skrzętnie w doma, jeszcze skrzętniej w dali, Jak mogli, to we dnie i w noc uprawiali. Sex jest przecież cząstką w pojęciu kochania I on nas właściwie do miłości skłania. A miłość, by przeszła z teori...i do faktu, Potrzebuje w sexie obu płci kontaktu. Więc zawsze musimy tak postąpić zgoła, By ktoś pełen chuci, nie miał przez nas doła. A po to żyjemy, by gwoli radości, Spowić drogich sercu, woalem miłości.  rozwiń
 • Artiko, 2010-07-17 20:41:54

  prof. Izdebski , a z jakiego regionu jesteś, może z Warszawy.Bo wszystkich na vŚląsku przeleciałeś krawacie.
 • Artiko, 2010-07-17 20:24:30

  To chyba pisał pedał.