PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa atrakcja zoologiczna w Białymstoku

  • PAP    1 czerwca 2013 - 12:20
Nowa atrakcja zoologiczna w Białymstoku

Baby zoo, w którym dzieci mogą podglądać życie małych zwierząt, a w przyszłości także je karmić, to nowa atrakcja miniogrodu zoologicznego w Białymstoku.
W zagrodzie są świnki wietnamskie, króliki i kozy, niebawem będą też owieczki.

Akcent ZOO, miniogród zoologiczny, znajduje się w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku. Niedawno przeszedł gruntowną modernizację, dzięki temu powstały nowe wybiegi m.in. dla niedźwiedzi, żubrów, żbików i wilków, a także właśnie tzw. baby zoo.

Jak powiedział dyrektor departamentu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w białostockim magistracie Andrzej Karolski, w zagrodzie małych zwierząt są te, które nie wyrządzą dzieciom krzywdy.

Jednak na razie można obserwować je jedynie z zewnątrz. Aby dzieci mogły do nich wchodzić (co jest planowane w niedalekiej przyszłości), zwierzęta muszą jeszcze przejść m.in. odpowiednie badania.

Karolski dodał, że niebawem na ogrodzeniu zagrody z małymi zwierzętami zawisną skrzynki, gdzie będą umieszczane smakołyki, którymi będzie można je karmić.

Akcent ZOO w Białymstoku zajmuje ok. 3 ha powierzchni, został otwarty w latach 60. ubiegłego wieku.

W ramach modernizacji, oprócz nowych wybiegów dla zwierząt i woliery dla ptaków, wybudowano nowe ścieżki, zrobiono też kładkę nad stawem, gdzie można podziwiać ryby i różne gatunki kaczek. W sierpniu do zoo mają przyjechać też trzy młode wilki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.