PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa komenda powiatowa otwarta w Krakowie

  • pt    3 lutego 2017 - 09:30
Nowa komenda powiatowa otwarta w Krakowie
W nowym budynku będzie pełniło służbę prawie pół tysiąca policjantów z oddziałów prewencji (fot. mswia.gov.pl)

• Minister Mariusz Błaszczak otworzył nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
• Całkowity koszt inwestycji to prawie 18 mln zł.
Poprzednie budynki Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pochodziły z lat 70-tych i były już w takim stanie technicznym, że przestały spełniać wymogi stawiane obiektom służbowym Policji. Stąd decyzja o budowie nowej siedziby komendy. Prace budowlane zakończyły się w listopadzie ubiegłego roku.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 18 mln zł. Nowa komenda to ponad 3 tys. m2 powierzchni użytkowej w głównym budynku oraz budynek garażowy. W komendzie pełni służbę prawie 130 policjantów. W siedmiu komisariatach, które podlegają pod komendę, służbę pełni ponad 50 dzielnicowych.

Minister Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że tuż obok oddawanego właśnie do użytku nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, rośnie nowa siedziba Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Wartość tej inwestycji to około 46,5 mln zł. Aktualny stan realizacji to „stan surowy zamknięty”.

Zaplanowano, że roboty budowlane zakończą się jeszcze w 2017 r. W nowym budynku będzie pełniło służbę prawie pół tysiąca policjantów z oddziałów prewencji.

- Policjanci muszą mieć odpowiednie warunki służby, aby móc skutecznie dbać o bezpieczeństwo obywateli – powiedział szef MSWiA.

- Funkcjonariusze muszą dysponować odpowiednim sprzętem, aby sprawnie wykonywać swoje obowiązki. Muszą być również godnie wynagradzani. Nie mniej ważne są warunki służby. Dlatego istotna jest ciągła poprawa tych warunków – zarówno biorąc pod uwagę służbę samych policjantów, jak i komfort obywateli, którzy przychodzą do komendy – podkreślił minister Błaszczak.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.