PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa siedziba Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

  • PAP/JS    13 października 2017 - 22:39
Nowa siedziba Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach
Nową siedzibę Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach otwarto w ścisłym centrum miasta (fot. pixabay.com)

Nową siedzibę Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach otwarto w ścisłym centrum miasta. Władze woj. śląskiego mają nadzieję, że będzie to jednocześnie nowe otwarcie w działalności instytucji i impuls rozwoju dla okolicy.
"Bardzo się cieszę z otwarcia nowej siedziby. Zależało nam tym, by instytut był silną, otwartą na zewnątrz instytucją, nowa siedziba daje takie możliwości. Myślę, że będzie też impulsem do rozwoju ulicy Teatralnej, współtworząc małą strefę kultury" - powiedział członek zarządu woj. śląskiego Henryk Mercik.

"Wierzymy, że obecność naszej instytucji w przestrzeni ulicy Teatralnej pozytywnie wpłynie zarówno na ofertę kulturalną miasta, jak i społeczny odbiór ulicy" - dodał dyrektor instytutu Adam Pastuch.

Na piątek i sobotę (13 i 14 października) w nowej siedzibie i jej okolicy zaplanowano Festiwal Otwarcia pod hasłem "Wielkie Chwile Małej Ulicy", w ramach którego odbywają się koncerty orkiestr dętych, potańcówka w rytmach folkowych, wystawa, spotkania autorskie, wykłady, a także gra miejska.

Instytut działa teraz w budynku przy ul. Teatralnej 4, w którym niegdyś mieściła się siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przez kilka ostatnich lat obiekt stał opustoszały.

Regionalny Instytut Kultury realizuje działania badawcze, szkoleniowe i animacyjne. Od lat popularyzuje i promuje dziedzictwo kulturowe, tworzy sieci współpracy podmiotów sektora kultury oraz oferuje wsparcie w realizacji działań kulturalnych. Jest również wydawcą kwartalnika Fabryka Silesia oraz publikacji specjalistycznych, takich jak Wiadomości Konserwatorskie Województwa Śląskiego. RIK świadczy także usługi szkoleniowe oraz doradcze, angażuje się we współorganizację licznych wydarzeń artystycznych i edukacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.