PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa Wieś Mała stawia na sport

  • DK    5 sierpnia 2013 - 16:06
Nowa Wieś Mała stawia na sport

Remont dróg, ogrodzenie boiska sportowego czy upiększanie zielenią kolejnych miejsc w sołectwie – to tylko kilka zmian, jakie nastąpiły w Nowej Wsi Małej.
Również przy pomocy wsparcia finansowego firmy Altiplano, zakupiono m.in. ławki i stół do tenisa stołowego. O współpracy z inwestorem farmy wiatrowej i planach na przyszłość mówi Krystyna Klein, sołtys Nowej Wsi Małej.


Jak długo pełni pani funkcję sołtysa?

- Sołtysem jestem pierwszą kadencję, czyli około 2 lata.

Ile jest mieszkańców w Nowej Wsi Małej?

- Liczba mieszkańców sołectwa wynosi 346 osób (stan na dzień 01.07.2013r.).

Jak się współpracuje z mieszkańcami?

- Dobrze. Jestem zadowolona z pracy, jaką społecznie mieszkańcy wykonują na rzecz sołectwa i mam nadzieję, że będą ją jeszcze długo wykonywać. Tutaj w szczególności należy pochwalić młodzież, która aktywnie włącza się w życie wioski.

Sami dbają o uprzątnięcie terenu oraz wykoszenie trawy na boiskach do piłki nożnej i plażowej, z których na co dzień korzystają. Natomiast ostatnio pomagali nam w układaniu kostki brukowej przy stole do ping-ponga.

W ostatnim czasie sołectwo Nowa Wieś Mała otrzymała m.in. ławeczki i stół do tenisa stołowego. Rozumiem, że teraz mieszkańcy mogą realizować swoje sportowe pasje?

- Dokładnie, tak. Zakup stołu okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ jest on codziennie wieczorami oblegany przez miejscową młodzież, ale nie tylko. Również z pobliskich miejscowości czy Grodkowa przyjeżdżają do nas ludzie, aby grać w ping-ponga. Wokół stołu ułożyliśmy też kostkę brukową i zamontowaliśmy ławeczki, co nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc finansowa sponsorów, w tym firmy Altiplano.

W Nowej Wsi Małej są place zabaw dla dzieci i oprócz boisk do piłki nożnej oraz plażowej, mamy teraz kolejne miejsce, gdzie młodzież może realizować swoje sportowe pasje.

Co obecnie dzieje się w Nowej Wsi Małej, z jakimi problemami boryka się sołectwo, a co udało się w ostatnim czasie zrobić?

- Dzięki funduszom unijnym wybudowano kanalizację sanitarną, która praktycznie obejmuje całe sołectwo Nowa Wieś Mała i została odtworzona główna droga. Wybudowano też drogę dojazdową do gruntów rolnych oraz powstały ścieżki rowerowe.

Natomiast dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego wykonaliśmy ogrodzenie boiska sportowego i poprawiliśmy estetykę wsi. Również dzięki pomocy sponsorów mogliśmy zorganizować Mikołajki i Dzień Dziecka, a w ubiegłym roku wyposażyliśmy tutejszy klub sportowy LZS w nowoczesny sprzęt piłkarski.

Jakich zmian w najbliższym czasie możemy się spodziewać w sołectwie?

Niedługo otrzymamy namiot okolicznościowy, gdzie będzie można organizować spotkania z mieszkańcami. W przyszłym roku chcemy wykonać ogrodzenie basenu przeciwpożarowego, a także przeznaczymy pieniądze na upiększenie kilku miejsc w naszej wiosce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.