PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowa Wieś Mała stawia na sport

 • DK    5 sierpnia 2013 - 16:06
Nowa Wieś Mała stawia na sport

Remont dróg, ogrodzenie boiska sportowego czy upiększanie zielenią kolejnych miejsc w sołectwie – to tylko kilka zmian, jakie nastąpiły w Nowej Wsi Małej.
Również przy pomocy wsparcia finansowego firmy Altiplano, zakupiono m.in. ławki i stół do tenisa stołowego. O współpracy z inwestorem farmy wiatrowej i planach na przyszłość mówi Krystyna Klein, sołtys Nowej Wsi Małej.


Jak długo pełni pani funkcję sołtysa?

- Sołtysem jestem pierwszą kadencję, czyli około 2 lata.

Ile jest mieszkańców w Nowej Wsi Małej?

- Liczba mieszkańców sołectwa wynosi 346 osób (stan na dzień 01.07.2013r.).

Jak się współpracuje z mieszkańcami?

- Dobrze. Jestem zadowolona z pracy, jaką społecznie mieszkańcy wykonują na rzecz sołectwa i mam nadzieję, że będą ją jeszcze długo wykonywać. Tutaj w szczególności należy pochwalić młodzież, która aktywnie włącza się w życie wioski.

Sami dbają o uprzątnięcie terenu oraz wykoszenie trawy na boiskach do piłki nożnej i plażowej, z których na co dzień korzystają. Natomiast ostatnio pomagali nam w układaniu kostki brukowej przy stole do ping-ponga.

W ostatnim czasie sołectwo Nowa Wieś Mała otrzymała m.in. ławeczki i stół do tenisa stołowego. Rozumiem, że teraz mieszkańcy mogą realizować swoje sportowe pasje?

- Dokładnie, tak. Zakup stołu okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ jest on codziennie wieczorami oblegany przez miejscową młodzież, ale nie tylko. Również z pobliskich miejscowości czy Grodkowa przyjeżdżają do nas ludzie, aby grać w ping-ponga. Wokół stołu ułożyliśmy też kostkę brukową i zamontowaliśmy ławeczki, co nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc finansowa sponsorów, w tym firmy Altiplano.

W Nowej Wsi Małej są place zabaw dla dzieci i oprócz boisk do piłki nożnej oraz plażowej, mamy teraz kolejne miejsce, gdzie młodzież może realizować swoje sportowe pasje.

Co obecnie dzieje się w Nowej Wsi Małej, z jakimi problemami boryka się sołectwo, a co udało się w ostatnim czasie zrobić?

- Dzięki funduszom unijnym wybudowano kanalizację sanitarną, która praktycznie obejmuje całe sołectwo Nowa Wieś Mała i została odtworzona główna droga. Wybudowano też drogę dojazdową do gruntów rolnych oraz powstały ścieżki rowerowe.

Natomiast dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego wykonaliśmy ogrodzenie boiska sportowego i poprawiliśmy estetykę wsi. Również dzięki pomocy sponsorów mogliśmy zorganizować Mikołajki i Dzień Dziecka, a w ubiegłym roku wyposażyliśmy tutejszy klub sportowy LZS w nowoczesny sprzęt piłkarski.

Jakich zmian w najbliższym czasie możemy się spodziewać w sołectwie?

Niedługo otrzymamy namiot okolicznościowy, gdzie będzie można organizować spotkania z mieszkańcami. W przyszłym roku chcemy wykonać ogrodzenie basenu przeciwpożarowego, a także przeznaczymy pieniądze na upiększenie kilku miejsc w naszej wiosce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.