PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe atrakcje w nowym sezonie

  • KB    4 maja 2010 - 10:58
Nowe atrakcje w nowym sezonie

Do warmińsko-mazurskich atrakcji turystycznych dołączyła kolejna. Rozpoczął się sezon w Parku Miniatur Warmii i Mazur.
W parku w pobliżu Gierłoży będzie można zobaczyć miniatury m.in. pałaców w Sztynorcie i Drogoszy, twierdzy Boyen, śluzy na Kanale Mazurskim oraz zamków w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy.

Nowością w sezonie 2010 są miniatury m.in. pałacu w Drogoszy, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy, twierdzy Boyen, bazyliki w Świętej Lipce, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, grobowca rodziny Farenheid w Rapie czy też Wieży Bismarcka w Mrągowie. Można też obejrzeć replikę kapliczki warmińskiej oraz słupa granicznego z Prostek z połowy XVI wieku, który wyznaczał przed laty granicę między Prusami i Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Podczas tegorocznego sezonu organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje m.in. wystawę militariów z czasów II wojny światowej (z możliwością oddania strzałów z replik broni niemieckiej) czy Park Zabaw dla najmłodszych.

W tym roku odbędzie się również sześć rodzinnych pikników historycznych. 4 lipca będzie miał miejsce Piknik Rycerski, a 25 lipca na specjalnie przygotowanym terenie będzie można obejrzeć potyczki między żołnierzami Armii Czerwonej, Wojska Polskiego i Wehrmachtu. We wrześniu zostanie natomiast pokazana zainscenizowana napaść Armii Czerwonej na Polskę.

Park Miniatur Warmii i Mazur znajduje się w Gierłoży, 900 m za Wilczym Szańcem (w stronę Węgorzewa). Otwarty jest codziennie od godz. 9 do godz. 18, od 1 maja do 31 października. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy – 8 zł. Dzieci, które nie ukończyły 4 lat, mogą wejść za darmo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.