PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe miejsce we Wrocławiu do dyskusji o mieście

  • propertydesign.pl    29 czerwca 2015 - 12:23
Nowe miejsce we Wrocławiu do dyskusji o mieście
Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń (fot. Muzeum Architektury)

Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu powstanie instalacja, która  ma stać się w trakcie tegorocznych wakacji jednym z głównych ośrodków dyskusji o mieście.
Autorami instalacji są Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski, współtwórcy wrocławskiego Stowarzyszenia Soda. Centrum wydarzeń ponownie będzie pawilon zlokalizowany na trawniku przed Muzeum Architektury, lecz tym razem działania plenerowe nie ograniczą się do tego jednego miejsca. Zaprojektowane przez Szwajcowską i Majewskiego mikroinstalacje, stanowiące odpowiedzi na zdiagnozowane przez architektów niedomagania przestrzeni, będą się pojawiały przez całe wakacje w wielu punktach miasta.

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

Przestrzeń przed Muzeum Architektury jest jednym z licznych miejsc w mieście, którym do dziś brakuje określonej funkcji.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.