PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe radiowozy dla Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

  • PAP/MIW    19 stycznia 2018 - 16:59
Nowe radiowozy dla Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu
Obecnie kaliska policja dysponuje 65. radiowozami. (fot. www.wielkopolska.policja.gov.pl)

Osiem nowych radiowozów za łączną kwotę ponad 450 tys. zł trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Uroczystość przekazania kluczyków odbyła się w piątek (19.01) przy okazji rocznej odprawy z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.
Dwa z ośmiu radiowozów w całości ze swoich środków zakupiła Komenda Główna Policji, a jeden z nich przekazano KMP w Kaliszu w uznaniu za bardzo dobre wyniki w zakresie zwalczania przestępczości akcyzowej.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Piotr Mąka powiedział, że kaliscy policjanci bardzo dobrze pełnią swoją służbę.

- W ciągu 5 lat przestępczość zmniejszyła się o 50 procent, a to jest duża zasługa całej kaliskiej policji. Nie ma tu obszarów, o które ja, jako komendant wojewódzki, musiałabym się martwić - powiedział. Zapewnił, że mieszkańcy Kalisza i powiatu mogą czuć się bezpiecznie.

Zakup sześciu pozostałych radiowozów sfinansowano ze środków budżetu miasta Kalisza, gmin powiatu kaliskiego: Stawiszyn, Blizanów, Mycielin i Żelazków oraz ze środków Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Jak wyjaśnił Komendant Miejski Policji w Kaliszu Dariusz Bieniek "każdy samochód był zakupiony w układzie pół na pół, co oznacza, że 50 proc. wartości samochodu pokryły samorządy, natomiast pozostałą kwotę dołożyła KGP" - powiedział.

- Jest to sprzęt z właściwej półki i policjanci będą czuli się bezpieczniej. Jeżeli takimi krokami będziemy modernizować sprzęt w policji to będzie bardzo dobrze - ocenił komendant Bieniek.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powiedział, że bardzo cieszy się, "że aż 8 radiowozów w jednym czasie trafia do komendy", bo - jak podkreślił, wpłynie to na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, poprawę mobilności i dostępności policjantów.

Obecnie kaliska policja dysponuje 65. radiowozami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.