PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe samochody dla łódzkiej policji

  • PAP    19 grudnia 2012 - 20:44
Nowe samochody dla łódzkiej policji

10 nowych nieoznakowanych samochodów osobowych marki Kia Ceed II otrzymała łódzka policja. Zakup aut sfinansowało miasto Łódź i Komenda Główna Policji. Miejski samorząd przekazał na ten cel 325 tys. zł.
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przekazała w środę Komendantowi Miejskiemu Policji w Łodzi podinsp. Piotrowi Beczkowskiemu kluczyki i dowody rejestracyjne do 10 nieoznakowanych radiowozów.

W sumie pojazdy kosztowały niemal 630 tys. zł, a pozostałą kwotę wyłożyła KGP.

Samochody zostały wyprodukowane w 2012 roku i są wyposażone w benzynowe silniki o mocy 135KM. Wkrótce mają trafić na ulice Łodzi - poinformował Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Według informacji łódzkiego magistratu w tym roku na wsparcie łódzkiej policji Urząd Miasta Łodzi zaplanował kwotę ponad 2 mln zł.

Obok dofinansowania zakupu 10 samochodów, 756 tys. zł przeznaczono na sfinansowanie dodatkowej służby patrolowej na ulicach Łodzi, a 1 mln zł na prace adaptacyjne nieruchomości przy ul. Tuwima w centrum miasta, z przeznaczeniem na siedzibę I Komisariatu Policji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.