PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe ulice w Łodzi: Mandarynkowa i Daktylowa

  • KB    5 maja 2010 - 08:05

Śródziemnomorska, Daktylowa i Mandarynkowa – to nazwy dla trzech łódzkich bezimiennych dróg wewnętrznych pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Kultury Rady Miejskiej.
Pierwsza ulica odchodzi od ul. Pomorskiej i biegnie w kierunku północno-zachodnim, za nieruchomością oznaczoną adresem ul. Pomorska 506. W sąsiedztwie leżą m.in. ulice: Maltańska, Nadmorska, Sardyńska. 
Druga ulica zlokalizowana jest na działce położonej w Łodzi przy ul. Pustynnej 19. W jej sąsiedztwie widnieją ulice: Saharyjska, Zenitowa czy Stepowa. Wnioskodawcy nazwania ulicy proponowali nazwy: Daktylowa, Syryjska (od nazwy pustyni) i Daglezjowa. 
 
Ostatnia ulica mieści się na Nowosolnej i odchodzi od ul. Byszewskiej. Wnioskodawca i właściciel drogi, prywatna firma, wnosiła o nadanie nazwy „Brzozowa Aleja”, jednak rajcy uznali, że w Łodzi istnieje już ulica Brzozowa, co mogłoby powodować pomyłki. Rajcy wybrali nazwę „Mandarynkowa”, gdyż w sąsiedztwie znajdują się ulice: Bananowa, Kokosowa i Oliwkowa.
 
Komisja negatywnie zaopiniowała wniosek Wydziału Sportu łódzkiego urzędu o nazwanie drogi dojazdowej do hali Atlas Arena na cześć olimpijki Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej. Nadanie nazwy tej drodze wiązałoby się ze zmianą adresu hali. Przewodniczący Komisji radny Maciej Rakowski zaproponował, aby postawić pamiątkową tablicę lub zorganizować wystawę na cześć sportsmenki. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.