PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowi kandydaci na szefów województw

  • PAP    9 marca 2010 - 14:52

Halicki chce kandydować na szefa PO na Mazowszu, Kidawa-Błońska - w Warszawie
10 kwietnia mazowiecka PO wybierze nowe władze. Na szefa regionu chce kandydować Andrzej Halicki, w nieoficjalnych rozmowach członkowie mazowieckiego zarządu mówią też o minister zdrowia Ewie Kopacz. Warszawską PO chce dalej kierować Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Zwracano się do mnie, żebym kandydował. Będę ubiegał się o stanowisko przewodniczącego Platformy na Mazowszu - naturalnie, jeśli ktoś zgłosi moją kandydaturę - powiedział Halicki, który jest wiceszefem PO w regionie.

- Nie byłbym zaskoczony, gdyby kandydować zdecydowała się też Ewa Kopacz, jeśli pozwolą jej na to obowiązki ministra zdrowia - powiedział zastrzegający anonimowość rozmówca z władz regionu. Jednocześnie jednak rozmówcy z mazowieckiej Platformy podkreślają, że praca w resorcie i efektywne kierowanie regionem byłyby bardzo trudne do połączenia.

Mazowiecką PO kieruje teraz - jako pełniąca obowiązki szefa regionu - prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zastąpiła na tym stanowisku w styczniu ubiegłego roku właśnie Ewę Kopacz. Wcześniej władze PO zdecydowały, że ministrowie PO, będący jednocześnie szefami partii w regionach, mają za mało czasu na sprawy partyjne, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Nieoficjalnie źródła w Platformie informowały wówczas, że to sama Kopacz zabiegała, żeby zastąpiła ją Gronkiewicz-Waltz, a nie Halicki, z którym minister zdrowia ma trudny kontakt. Źródła w mazowieckiej PO oceniają, że Gronkiewicz-Waltz nie zdecyduje się raczej na dalsze kierowanie regionem: "Ma już teraz wystarczająco dużo pracy, a przed nią przecież kampanią samorządowa" - mówił PAP rozmówca z zarządu regionu.

20 marca na zjeździe powiatu nowego przewodniczącego wybierze warszawska Platforma. Jej obecna szefowa Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła, że będzie ponownie ubiegać się o to stanowisko. Z nieoficjalnych rozmów ze stołecznymi działaczami wynika, że nie powinna mieć konkurencji.

W ramach wyborów wewnątrzpartyjnych w Platformie do 2 kwietnia nowe władze wybierają powiaty, a do 30 kwietnia - regiony. Konwencja Krajowa, która wybierze przewodniczącego partii, odbędzie się w maju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.