Nowi ludzie od kultury

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 23-04-2012
  • drukuj
Wybrano szefów Biura Festiwalowego Impart 2016, nowej wrocławskiej instytucji odpowiedzialnej za organizację Europejskiej Stolicy Kultury.
Nowi ludzie od kultury
Konkurs na to stanowisko wygrał tandem Krzysztof Maj i Krzysztof Czyżewski. Maj będzie dyrektorem generalnym, a Czyżewski – artystycznym – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czyżewski to twórca i od 20 lat szef ośrodka Pogranicze w Sejnach. Ma szerokie kontakty na świecie, przyjaźni się z wieloma artystami i intelektualistami.

Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina i lubiński wicestarosta, był pełnomocnikiem wyborczym komitetu Rafała Dutkiewicza „Unia Prezydentów – Obywatele do Senatu”.

Decyzję komisji zaakceptował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (zabierz głos, oceń prezydenta). Prezydent postawił tym samym na człowieka, który pracował na rzecz jego kampanii wyborczej. I którego wybór, gdyby startował samotnie, byłby z powodu jego niewielkiego doświadczenia raczej niemożliwy do obronienia – uważa „Gazeta Wyborcza”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Sitwa to sitwa! A co w bantustanie, każdy Kacyk może wszystko, nawet promować swojego człowieka z kampanii wyborczej!!! Mój pies tarza się na dywanie ze śmiechu!!!

gklewski, 2012-04-23 10:40:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE