PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowi ludzie od kultury

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    23 kwietnia 2012 - 07:22
Nowi ludzie od kultury

Wybrano szefów Biura Festiwalowego Impart 2016, nowej wrocławskiej instytucji odpowiedzialnej za organizację Europejskiej Stolicy Kultury.
Konkurs na to stanowisko wygrał tandem Krzysztof Maj i Krzysztof Czyżewski. Maj będzie dyrektorem generalnym, a Czyżewski – artystycznym – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czyżewski to twórca i od 20 lat szef ośrodka Pogranicze w Sejnach. Ma szerokie kontakty na świecie, przyjaźni się z wieloma artystami i intelektualistami.

Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina i lubiński wicestarosta, był pełnomocnikiem wyborczym komitetu Rafała Dutkiewicza „Unia Prezydentów – Obywatele do Senatu”.

Decyzję komisji zaakceptował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (zabierz głos, oceń prezydenta). Prezydent postawił tym samym na człowieka, który pracował na rzecz jego kampanii wyborczej. I którego wybór, gdyby startował samotnie, byłby z powodu jego niewielkiego doświadczenia raczej niemożliwy do obronienia – uważa „Gazeta Wyborcza”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • gklewski, 2012-04-23 10:40:39

    Sitwa to sitwa! A co w bantustanie, każdy Kacyk może wszystko, nawet promować swojego człowieka z kampanii wyborczej!!! Mój pies tarza się na dywanie ze śmiechu!!!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: